Rząd da 1 mln zł na zakup 51 tys. książek dla pacjentów szpitali

17 Października 2018, 13:41

Powieści, kryminały, romanse - między innymi takie książki trafią do pacjentów szpitali, a dokładniej dwóch typów oddziałów. Premier zdecydował o przekazaniu na ten cel 1 mln zł, co ma wystarczyć na zakup 51 tys. książek. To akcja "Z książką zdrowiej".

Czego dotyczy akcja?

Książki trafią na oddziały dziecięce i onkologiczne 500 szpitali w całym kraju! Powieści, kryminały, romanse i inne najnowsze publikacje będą do dyspozycji pacjentów.

Skąd taki pomysł?

Resort zdrowia tłumaczy, że zainspirowały go wizyty w szpitalach i rozmowy z ich pracownikami i pacjentami. Stąd pomysł na zawarcie porozumienia trzech instytucji: Ministerstwa Zdrowia, Ministerstwa Kultury i Dziedzictwa Narodowego oraz Państwowego Instytutu Wydawniczego.

- Nie chcemy aby pacjent się nudził w tym ciężkim czasie, jaki spędza na oddziale. Wiemy również, że nic nie wspiera procesu leczenia lepiej niż pozytywne nastawienie i dobre samopoczucie - tłumaczy ministerstwo. 

Co trafi do biblioteczek?

Zakupione zostanie w sumie 51 tysięcy książek

Ma to być 230 pozycji na liście tytułów. Znajdują się na niej książki dedykowane dzieciom i młodzieży – dostosowane do wieku pacjentów oraz klasyczne dzieła i bestsellerowe publikacje dla dorosłych.

Za ile?

Wsparcia finansowego udzielił Pan Premier Mateusz Morawiecki który przeznaczył kwotę blisko 1 mln zł  potrzebną na zakup i dystrybucję książek.

AK

Dziękujemy! Twój komentarz został pomyślnie dodany i oczekuje na moderację.

Dodaj komentarz