Diagności laboratoryjni i fizjoterapeuci: "To brak poszanowania ze strony MZ"

18 Października 2018, 10:16 kasa pieniądze

Pracownicy zrzeszeni w Ogólnopolskim Związku Zawodowym Pracowników diagnostyki Medycznej i Fizjoterapii domagają się natychmiastowych rozmów regulujących płacę dla Techników Elektroradiologii, Fizjoterapeutów, Techników Analityki medycznej oraz Diagnostów Laboratoryjnych. 

OZZPDMiF w otwartym liście do Ministerstwa Zdrowia wnoszą o podjęcie natychmiastowych rozmów w imieniu pominiętych przy określaniu wyższych wynagrodzeń grupach zawodowych pracujących w sektorze ochrony zdrowia. - Odnosimy wrażenie, że w Ministerstwie zapomniano jaki jest wkład wyżej wymienionych zawodów w procesie leczenia pacjentów. Sprzeciwiamy się dyskryminowaniu Naszych Grup Zawodowych - zwraca się liście Ewa Ochrymczuk.

Wzrost pensji, 10-dniowe urlopy na podniesienie kwalifikacji oraz finansowanie szkoleń przez resort

Związek domaga się podwyższenia miesięcznego wynagrodzenia o kwotę 1500 zł brutto, z wyrównaniem od 1 lipca 2018 r. Ponadto pracownicy ochrony zdrowia domagają się dodatkowych 10-dniowych urlopów szkoleniowych w celu podnoszenia kwalifikacji, a także dodatkowego finansowania kursów podnoszących ich kwalifikacje oraz specjalizacje.

- Pozostawienie naszych płac na poziomie płacy minimalnej urąga naszej godności i odbieramy to jak brak poszanowania ze strony Ministerstwa. Ostrzegamy że jesteśmy zdeterminowani i brak podjęcia z nami rozmów, doprowadzi do fali protestów, a tym samym do paraliżu pracy szpitali - czytamy w liście.

JK

Polecamy również:

 

Dziękujemy! Twój komentarz został pomyślnie dodany i oczekuje na moderację.

Dodaj komentarz

2 komentarze

Diagnosta z 30-letnim stażem pracy. Środa, 31 Października 2018, 23:53
Dopiero od protestu rezydentów ludzie dowiedzieli się, że istnieje taka grupa zawodowa, jak diagnosci laboratoryjni. Jesteśmy dyskryminowani od zawsze. Może czas z tym skończyć?
heniek Środa, 31 Października 2018, 7:31
Brońcie swojego, lekarz i pielęgniarka to nie cała służba zdrowia