"SZCZEPIĘ się dla WAS" - akcja medyków z Wielkopolskiej Izby Lekarskiej

18 Października 2018, 13:28 szczepienie

Pod hasłem „SZCZEPIĘ się dla WAS” lekarze Wielkopolskiej Izby Lekarskiej publicznie zaszczepią się przeciwko błonicy, tężcowi, krztuścowi i polio w najbliższy poniedziałek w Poznaniu.

Jak poinformowała Politykę Zdrowotną rzeczniczka prasowa Wielkopolskiej Izby Lekarskiej Katarzyna Strzałkowska, wśród szczepiących się w tym dniu nie zabraknie prezesa izby lekarskiej i dyrektora SANEPIDu.

- Środowisko lekarskie i inspekcja sanitarna chcą wskazać na problem chorób zakaźnych, które są niebezpieczne, a odporność poszczepienna na nie zmniejsza się z upływem czasu. Do takich należy np. krztusiec - choroba bardzo niebezpieczna dla noworodków, niemowlaków i małych dzieci, którymi zajmują się lekarze pediatrzy. Uczestnicy chcą podkreślić aktem szczepienia, że robią to dla bezpieczeństwa swoich małych pacjentów - wyjaśniła K.Strzałkowska.

- Chcemy zwrócić uwagę na to, jak ważna jest działalność proszczepienna. Namawiamy do szczepień przeciwko grypie, które dobrze jest wykonać na początku jesieni, ale także przeciwko innym chorobom, które mogą spotkać każdego i nieść ze sobą naprawdę poważne konsekwencje – podkreśla Artur de Rosier, prezes Okręgowej Rady Lekarskiej Wielkopolskiej Izby Lekarskiej.

Podczas akcji, która odbędzie się w najbliższy poniedziałek 22 października o godzinie 12.00 w Poznaniuw punkcie szczepień Wojewódzkiej Stacji Sanitarno-Epidemiologicznej  (Osiedle Przyjaźni 118), o szczepieniach mówić będą Artur de Rosier – Prezes Okręgowej Rady Lekarskiej Wielkopolskiej Izby Lekarskiej, Andrzej Trybusz – Dyrektor Wojewódzkiej Stacji Sanitarno-Epidemiologicznej w Poznaniu, prof. Jacek Wysocki – członek Okręgowej Rady Lekarskiej Wielkopolskiej Izby Lekarskiej, pediatra, specjalista w dziedzinie szczepień.

BPO

Dziękujemy! Twój komentarz został pomyślnie dodany i oczekuje na moderację.

Dodaj komentarz

1 komentarz

Robert Wasilewski Czwartek, 18 Października 2018, 23:40
Sól fizjologiczna, czy woda destylowana? Bo przecież aż takimi idiotami, to chyba nie są?