Protest personelu w szpitalu w Rybniku

18 Października 2018, 14:11 SZPITAL

W Wojewódzkim Szpitalu Specjalistycznym Nr 3 w Rybniku rozpoczął  się w czwartek (18 października) strajk pracowników polegający na powstrzymaniu się od pracy. Protestujący żądają 1200 zł podwyżki.

Jak poinformowało stowarzyszenie Pielęgniarki Cyfrowe na swojej stronie internetowej, w strajku uczestniczą dwa związki zawodowe lekarzy, a także Solidarność oraz Związek Zawodowy Pracowników Bloku Operacyjnego, Anestezjologii i Intensywnej Terapii (zrzeszający pielęgniarki).

Żądanie protestujących to 1200 zł podwyżki (nie wlicza się w to jakiejkolwiek podwyżki  systemowej).
 
- Walczymy o podwyżkę dla WSZYSTKICH pracowników szpitala niezależnie od przynależności związkowej. Jak na razie ani Dyrekcja ani Urząd Marszałkowski jako Organ Założycielski nie  przedstawili konkretnych propozycji, mimo spotkań i rozmów. Wyszli z założenia, że dobrze obiecać to prawie dać. Jedynie Marszałek nakazał Dyrekcji podpisać porozumienie w sprawie obsady pielęgniarskiej na Anestezjologii, Bloku Operacyjnym i Intensywnej Terapii. Jednak na chwilę obecną takiego porozumienia nie ma - czytamy w opublikowanym komunikacie.
 
Protestujący zaapelowali do wszystkich pracowników Ochrony Zdrowia o wsparcie podkreślając, że cztery duże Związki Zawodowe z pięciu walczą o podwyżkę dla WSZYSTKICH.
 
Źródło: pielegniarkicyfrowe.pl
 
BPO
Dziękujemy! Twój komentarz został pomyślnie dodany i oczekuje na moderację.

Dodaj komentarz