Polka stanie na czele Europejskiego Towarzystwa Medycyny Nuklearnej

18 Października 2018, 14:51

Delegaci na zjazd Europejskiego Towarzystwa Medycyny Nuklearnej (European Association of Nuclear Medicine EANM) jednomyślnie wybrali prezydenta-elekta na lata 2019-2020. Funkcję tą obejmie Polka - dr hab. n. med. Jolanta Kunikowska,  adiunkt Warszawskiego Uniwersytetu Medycznego.

Odbywający się w Düsseldorfie kongres Europejskiego Towarzystwa Medycyny Nuklearnej był okazją do wyborów nowych władz organizacji skupiającej badaczy i klinicystów zajmujących się procedurami medycyny nuklearnej.

Jednogłośnie na prezydenta EANM w kadencji 2019-2020 wybrana została dr hab. n. med. Jolanta Kunikowska, adiunkt w Zakładzie Medycyny Nuklearnej Warszawskiego Uniwersytetu Medycznego.

Polska badaczka na co dzień zajmuje się personalizowaną terapią w guzach neuroendokrynnych, glejakach mózgu, a także możliwością zastosowania nowych znaczników, takich jak antygen specyficzny dla raka prostaty w diagnostyce chorób nowotworowych. 

– Jednogłośny wybór pani doktor Jolanty Kunikowskiej na prezydenta Europejskiego Towarzystwa Medycyny Nuklearnej to wielki osobisty sukces Pani Doktor, a dodatkowo odzwierciedlenie i docenienie Jej bogatego dorobku i aktywności naukowej w dziedzinie medycyny nuklearnej. To także ogromny sukces całego naszego Środowiska – czujemy się dumni z sukcesu naszej Koleżanki i docenieni za wieloletni aktywny wkład w światową naukę na polu medycyny nuklearnej – mówi prof. Leszek Królicki, konsultant krajowy w dziedzinie medycyny nuklearnej. Dodał również, że medycyna nuklearna jest prężnie rozwijającą się dziedziną, która stawia przed lekarzami – badaczami i klinicystami mnóstwo nowych wyzwań.

- Nasza koleżanka - Jolanta Kunikowska - świetnie rozumie te wyzwania. Nie mam wątpliwości, że poprowadzi świat europejskiej medycyny nuklearnej w kierunku fascynujących, a zarazem cennych inicjatyw naukowo-badawczych. Jolu, serdecznie Ci gratulujemy i pozostajemy do Twojej dyspozycji! – zadeklarował prof. Leszek Królicki.

Dr hab. n. med. Jolanta Kunikowska od lat działa zarówno w polskich, jak i zagranicznych strukturach badawczych. Na co dzień jest m.in. członkiem Polskiego Towarzystwa Medycyny Nuklearnej, natomiast od 2014 roku piastowała funkcje w zarządzie Europejskiego Towarzystwa Medycyny Nuklearnej.

AM

Dziękujemy! Twój komentarz został pomyślnie dodany i oczekuje na moderację.

Dodaj komentarz