Wyższe opłaty za złożenie wniosku o badania kliniczne

22 Października 2018, 10:46 leki pieniądze

Od 18 października na terenie kraju obowiązują nowe stawki opłat za złożenie wniosku o rozpoczęcie badania klinicznego. 

 Zmiana stawek to pokłosie opublikowanego w Dzienniku Ustaw rozporządzenia Ministra Zdrowia z dnia 12 października 2018 w sprawie wzorów dokumentów przedkładanych w związku z badaniem klinicznym produktu leczniczego oraz wysokości i sposobu uiszczania opłat za złożenie wniosku  o rozpoczęcie badania klinicznego (pisaliśmy o nim w sierpniu tego roku tutaj

Zgodnie z nowym cennikiem złożenie wniosku o rozpoczęcie badań fazy I-III kosztować będzie 8 tys. zł, w przypadku badania biorównoważności opłata wyniesie 7 tys. zł, natomiast złożenie wniosku o badanie IV fazy kosztować będzie 4 tys. zł. Nową opłatą ma być opłata za rozpotrzenie wniosku o badanie niekomercyjne, która to ma wynieść 2 tys. zł.

Przypomnijmy, że wcześniejszy cennik zawierał jedynie dwie pozycje tj. opłatę za złożenie wniosku o wydanie pozwolenia na prowadzenie badania klinicznego, która wynosiła 5 tys. zł oraz opłatę za złożenie wniosku o wydanie pozwolenia na wprowadzenie zmian w badaniu klinicznym, która sponsorów kosztowała 1,5 tys. zł.

Dziękujemy! Twój komentarz został pomyślnie dodany i oczekuje na moderację.

Dodaj komentarz