Samorząd pomoże lekarzom-rodzicom 12 listopada

26 Października 2018, 15:40

Stołeczny lekarzu, lekarko - nie masz co zrobić z dzieckiem 12 listopada br.? Tego dnia Okręgowa Izba Lekarska w Warszawie proponuje, że zajmie się Twoim dzieckiem i zaprasza na dzieci w wieku 4-14 lat na bezpłatne warsztaty plastyczno-zabawowo-edukacyjne.

Przypomnijmy, że Sejm 24 października uchwalił ustawę, która przewiduje, że 12 listopada w tym roku będzie wolny od pracy z okazji 100. rocznicy odzyskania przez Polskę niepodległości. Jednocześnie ustawa zakłada, że normalnie pracować mają tego dnia szpitale publiczne, przychodnie AOS, które mają zaplanowane świadczenia, a także dyżurować mają wybrane apteki. Chodzi o ustawę, której projekt złożyli posłowie PiS, o święcie narodowym z okazji 100. rocznicy odzyskania niepodległości Rzeczypospolitej Polskiej.

Przedstawiciele środowiska lekarskiego alarmowali, że część z nich będzie musiała wziąć tego dnia urlop lub dzień opieki na dziecko, ponieważ wolne tego dnia będą miały także szkoły, przedszkola i żłobki, więc nie będą mieli zapewnionej opieki nad dziećmi.

 - Chcąc wyjść naprzeciw oczekiwaniom rodziców - lekarzy Okręgowa Izba Lekarska w Warszawie im. prpof Jana Nielubowicza zaprasza na całodniowe (7-16) warsztaty plastyczno-zabawowo-edukacyjne "100-lecie Niepodległości" – taki komunikat pojawił się na oficjalnym profilu OIL w Warszawie w serwisie Facebook.

Tym samym samorząd chce wesprzeć medyków-rodziców, którzy 12 listopada mają trudności w zorganizowaniu opieki nad swoimi dziećmi. Zajęcia będą całkowicie bezpłatne, a dzieci będą pod opieką animatorów w jednej z sal zabaw w centrum handlowym w Warszawie.

- Wszystkich zainteresowanych rodziców – lekarzy prosimy o telefoniczne zgłoszenie uczestnictwa w warsztatach pod numerem telefonu 22 54 28 348 - apeluje izba.

Nad ustawą jeszcze dziś popołudniu będzie głosował Senat.

AM

Dziękujemy! Twój komentarz został pomyślnie dodany i oczekuje na moderację.

Dodaj komentarz

3 komentarze

lekarz III sortu Poniedziałek, 29 Października 2018, 10:48
idiot
Aldi Sobota, 27 Października 2018, 8:33
A co z dziećmi pielęgniarek, salowych i rejestratorek ?
To nie są pracownicy ochrony zdrowia
MSM Czwartek, 01 Listopada 2018, 16:19
Dzieci pielęgniarek, salowych i rejestratorek są tak samo dyskryminowane jak dzieci lekarzy. Ale OIL żyje z lekarskich składek i wreszcie zrobiła coś dla lekarzy.