P.Gryza: NFZ podał szpitalom informacje o składowych wyliczenia ryczałtu ”sieciowego”

31 Października 2018, 10:04 Piotr Gryza

NFZ naprawił brak podania szpitalom informacji o składowych wyliczenia ryczałtu ”sieciowego” - mówi Piotr Gryza, b. wiceminister zdrowia.  Jak podkreśla, to dobry ruch ze strony NFZ, który dobrze rokuje dla dalszej współpracy pomiędzy płatnikiem i szpitalami w rozwoju systemu sieci szpitali.

W dniu 30 października Mazowiecki Oddział NFZ podał szpitalom za pośrednictwem informatycznego systemu komunikacji ze świadczeniodawcami (SZOI) szczegółowe informacje o składowych elementach wyliczenia ryczałtu „sieciowego".

Zostały podane wszystkie wskaźniki (lista wskaźników tutaj), ich wartości a także informacja opisująca dotycząca każdego wskaźnika.

O oczekiwaniach dotyczących udostępniania wskaźników pisaliśmy: Piotr Gryza: NFZ podaje za mało informacji szpitalom ws. "sieci szpitali"

Podanie przez NFZ wskaźników wyliczenia ryczałtu „sieciowego” dobrze rokuje dla dalszej współpracy pomiędzy płatnikiem i szpitalami w rozwoju systemu „sieci szpitali” i stwarza możliwości do tego, że wszystkie podmioty uczestniczące w tym systemie będą rozumiały mechanizmy nim sterujące, co przyczyni się do wzrostu efektywności systemu i wpłynie na wzrost jakości opieki nad pacjentem.

W mechanizm systemu „sieci szpitali” wbudowana jest stymulacja wzrostu jakości udzielanych świadczeń zdrowotnych oraz zachęta do prowadzenia przekształceń zwiększających efektywność systemu. Zdecydowanie lepiej będzie prowadzić te procesy, jeśli uczestnicy tego systemu dysponują odpowiednimi informacjami.

To dobry ruch i należą się za niego słowa podziękowania NFZ.

Piotr Gryza

www.piotrgryza.pl

Polecamy także:

Dziękujemy! Twój komentarz został pomyślnie dodany i oczekuje na moderację.

Dodaj komentarz