Trzy firmy zdrowotne nominowane do Nagrody Gospodarczej Prezydenta RP

31 Października 2018, 12:32 duda andrzej prezydent nominacje

Kapituła Nagrody Gospodarczej Prezydenta Rzeczypospolitej Polskiej nominowała 21 przedsiębiorstw w XVI edycji tejże Nagrody. Wśród nominowanych znalazły się 3 firmy działające w sektorze ochrony zdrowia. 

Nagroda Gospodarcza jest przyznawana raz do roku przez Prezydenta RP. To wyróżnienie dla firm, które wnoszą znaczący wkład w rozwój naszej gospodarki, budując pozytywny wizerunek polskiej przedsiębiorczości na całym świecie.

Z sektora ochrony zdrowia do nagrody nominowane zostały:

  • Zakłady Farmaceutyczne Polpharma S.A. (Instytucja Zgłaszająca: Stowarzyszenie Forum Odpowiedzialnego Biznesu) w kategorii "Odpowiedzialny Biznes"
    Największy polski producent leków i substancji farmaceutycznych. Firma założona w 1935 roku posiada 7 zakładów produkcyjnych i 7 ośrodków B+R. Zatrudnia około 7500 pracowników z czego ok. 4300 w Polsce. Od wielu lat firma kieruje się w swojej działalności ideą społecznej odpowiedzialności biznesu. Mottem Polpharmy są słowa „Ludzie pomagają ludziom”. W roku 2018 została jako pierwsza polska firma w historii zwycięzcą Rankingu Odpowiedzialnych Firm w Polsce.
  • Genomtec S.A. (Instytucja Zgłaszająca: Stowarzyszenie Emitentów Giełdowych) w kategorii "Startup_PL"
    Urządzenie wymyślone przez firmę to podręczny, innowacyjny przyrząd diagnostyczny, oparty na amplifikacji i detekcji specyficznych fragmentów DNA i RNA – „złotym standardzie” diagnostyki molekularnej. Badania z jego użyciem mogą być wykonywane u ludzi, zwierząt jak również w rolnictwie, przemyśle spożywczym i w kontroli skażeń środowiska. Celem zespołu Genomtec jest umożliwienie szybkiego wykrywania często występujących na świecie chorób zakaźnych.
  • Centrum Słuchu i Mowy sp. z o. o. (Instytucja Zgłaszająca: Fundacja Polskiego Godła Promocyjnego „Teraz Polska”) w kategorii "Badania+Rozwój"
    Centrum Słuchu i Mowy istniejące od 2004 roku to nie tylko gabinety lekarskie, gabinet protetyki słuchu, ale także znakomicie wyposażone laboratorium. W ramach prowadzonej działalności B+R firma skonstruowała m.in. Stymulator Polimodalnej Percepcji Sensorycznej przeznaczony do prowadzenia terapii obejmującej zmysły słuchu, wzroku i dotyku. składający się ze słuchawek na przewodnictwo powietrzne oraz kostne z wbudowanym mikrofonem, przystawki modyfikującej wykorzystywanej w terapii dźwięki oraz iPada przeznaczonego do multimedialnych i psychoedukacyjnych gier.

Prezydent RP Andrzej Duda ogłosi laureatów i wręczy im statuetki 15 listopada br. podczas „Kongresu 590” w Rzeszowie.

 JK

źródło: PrezydentRP

Dziękujemy! Twój komentarz został pomyślnie dodany i oczekuje na moderację.

Dodaj komentarz