Zoran Stojcev Dyrektorem Medycznym Radomskiego Centrum Onkologii

31 Października 2018, 13:26 Radomskie Centrum Onkologii RCO

Od 1 listopada 2018 roku prof. Zoran Stojcev zastąpi na stanowisku dyrektora medycznego prof. Tadeusza Pieńkowskiego.  

Prof. Stojcev jest związany z Radomskim Centrum Onkologii od początku istnienia szpitala, jest również Kierownikiem Oddziału Chirurgii Onkologicznej.  Ukończył Wydział Lekarski Uniwersytetu w Bratysławie w 1988r. Rok później rozpoczął pracę na Oddziale Chirurgii Ogólnej Szpitala w Słupsku, gdzie spędził 27 lat.  Tam zdobył specjalizację  w chirurgii ogólnej  i chirurgii onkologicznej. Odbył wiele staży i kursów w renomowanych ośrodkach w kraju i zagranicą takich jak: Centrum Onkologii w Seulu, Szpital Imperial College w Londynie, St Mark’s Hospital, Szpital Toranomon w Tokyo, Szpitale w Bordeaux, Berlinie i Madrycie, Klinika Chirurgii Onkologicznej w Gdańsku, Centrum Onkologii w Warszawie, Krakowie, Gliwicach.

W ostatnich latach profesor łączył pracę pomiędzy Radomiem a Katowicami, gdzie był Kierownikiem Kliniki Chirurgii Onkologicznej Śląskiego Uniwersytetu Medycznego.

W pracy zawodowej łączy aktywność chirurgiczną z prowadzeniem projektów naukowych. Jest autorem i współautorem licznych publikacji krajowych i zagranicznych. Jest członkiem towarzystw naukowych:

  • European Society of Surgical Oncology,
  • Towarzystwa Chirurgów Polskich,
  • Polskiego Towarzystwa Chirurgii Onkologicznej,
  • Polskiego Towarzystwa Żywienia Poza i Dojelitowego.
  • Polskiego Towarzystwa Badania Raka Piersi

Profesor Stojcev wykonał ponad 13 000  operacji – tarczycy, żołądka, trzustki, przełyku, wątroby, jelita grubego oraz piersi. Jako pierwszy na Pomorzu rozpoczął leczenie oszczędzające raka piersi.

W Radomskim Centrum Onkologii razem z zespołem chirurgów codziennie operuje pacjentów z nowotworami piersi, tarczycy, jelita grubego i innych. Jako pierwszy w Radomiu wykonał operację rekonstrukcji piersi u kobiety po mastektomii.  Deklaruje, że z powodu objęcia funkcji dyrektora nie odejdzie od stołu operacyjnego, a leczenie nadal będzie jego pierwszym zajęciem. 

źródło: mat. pras

JK

Dziękujemy! Twój komentarz został pomyślnie dodany i oczekuje na moderację.

Dodaj komentarz