Dyrektor szpitala w Mysłowicach został prezydentem miasta. Którego?

05 Listopada 2018, 13:00 uscisk dloni porozumienie zatrudnienie

Mariusz Wołosz, dyrektor Szpitala nr 2 w Mysłowicach, zwyciężył w drugie turze wyborów na  fotel prezydenta Bytomia. 

 

 Startujący z listy Koalicji Obywatelskiej samorządowiec i jednocześnie wiceprezes Związku Szpitali Powiatowych Województwa Śląskiego, w pierwszej turze wyborów uzyskał  nieco ponad 16 tys. głosów co dało mu poparcie blisko 30 proc. głosujących. Jego kontrkandydat – Damian Bartyla, który dotychczas piastował funkcję prezydenta Bytomia uzyskał w pierwszej turze 12 182 głosy poparcia. Starcie w drugiej turze wyłoniło ostatecznie nowego prezydenta, na którego zagłosowało 53,4 proc. uczestniczących w wyborach.   

Mariusz Wołosz jest jednym ze współtwórców i wiceprezesem Związku Szpitali Powiatowych Województwa Śląskiego. Od 2014 r. pełni funkcję dyrektora Szpitala nr 2 w Mysłowicach. 

Na co dzień aktywnie angażuje się również na rzecz samorządu oraz lokalnej społeczności działając m.in. jako prezes Stowarzyszenia Bytom Przyjazne Miasto i radny Rady Miejskiej w Bytomiu (od 2002 r.). Na swoim koncie ma również piastowanie funkcji wiceprezydenta Bytomia w latach 2020-2012, kiedy to w magistracie odpowiadał za obszar służby zdrowia oraz politykę społeczną.

AM

Polecamy również:

Dziękujemy! Twój komentarz został pomyślnie dodany i oczekuje na moderację.

Dodaj komentarz