Były doradca Ministra Zdrowia prezydentem Chełma

05 Listopada 2018, 13:18 jakub banaszek

Druga tura wyborów samorządowych przyniosła zwycięstwo kandydatom związanym z systemem ochrony zdrowia. W nadchodzącej kadencji samorządowej stery władzy w Chełmie obejmie Jakub Banaszek, który 457 głosami pokonał dotychczasową prezydent miasta Agatę Fisz.

Nowy prezydent uzyskał w sumie 13 048 głosów, co dało mu 50,89 proc. poparcia. 

Zadowolenia z wyniku nie kryli jego dotychczasowi szefowie. Jadwiga Emilewicz, szefowa resortu  przedsiębiorczości i technologii, w którym Jakub Banaszek piastował ostatnio funkcję dyrektora gabinetu politycznego, napisała na Twitterze: „Wielka rzecz! Jakub Banaszek w ostatnich tygodniach sprawił, że Chełm trafił na „jedynki” wszystkich polskich mediów wygrywa 2. turę wyborów! Gratuluję jednemu z najmłodszych znakomicie przygotowanych do tej roli kandydatów!” Gratulacje nowemu prezydentowi miasta złożył również wicepremier i Minister Nauki i Szkolnictwa Wyższego – Jarosław Gowin.

Przypomnijmy, że pierwszej turze wyborów Jakub Banaszek uzyskał poparcie ponad 9 tys. wyborców (36,73 proc. głosujących). Kandydat startujący z listy PiS na co dzień aktywnie działał w obszarze zdrowia. Jakub Banaszek obok piastowania funkcji szefa gabinetu politycznego Ministra Przedsiębiorczości i Technologii, jest również doradcą premiera Mateusza Morawieckiego ds. zdrowia. Wcześniej był również doradcą Ministra Zdrowia – Konstantego Radziwiłła, a także pełnomocnikiem wojewody lubelskiego ds. rozwoju służby zdrowia.

Dziękujemy! Twój komentarz został pomyślnie dodany i oczekuje na moderację.

Dodaj komentarz

2 komentarze

soudym Poniedziałek, 05 Listopada 2018, 18:24
Kiedy pelna demaskacja ukladu krakowskiego w mz i aotm?
ddd Wtorek, 06 Listopada 2018, 14:14
Wojtek daj już spokój swoim teoriom !