Zaledwie kilkanaście maili w ramach debaty "Wspólnie dla zdrowia"

06 Listopada 2018, 16:59 komputer informatyzacja

Zaledwie 14 wiadomości wpłynęło do resortu zdrowia w sierpniu na specjalnie udostępnioną skrzynkę mailową, gdzie chętni mogli zgłaszać propozycje dotyczące podnoszenia efektywności kosztowej systemu opieki zdrowotnej w Polsce w związku z debatą Wspólnie dla Zdrowia.

Z pytaniem o korespondencję, która wpłynęła do resortu zdrowia na adres opinie@wspólniedlazdrowia.pl w okresie od 10 do 31 sierpnia br. zwróciła się do MZ fundacja Alivia.

Do publicznej dyskusji poprzez specjalny adres mailowy zapraszał wiceminister zdrowia Sławomir Gadomski. S.Gadomski zaprasza do dyskusji o efektywności kosztowej Na specjalnie stworzoną skrzynkę mailową wszyscy obywatele i organizacje społeczne mogli przesyłać swoje propozycje dotyczące podnoszenia efektywności finansowej systemu opieki zdrowotnej w Polsce. 

Resort zdrowia poinformował, że liczba wiadomości, które wpłynęły między 10 a 31 sierpnia br. na ww. skrzynkę pocztową, wyniosła 15, w tym 5 opinii od osób prywatnych, 9 wiadomości od organizacji, fundacji, instytucji, itd. oraz jedna wiadomość SPAM. 

Nie spodziewaliśmy się, że tak szybko spadnie temperatura dyskusji. Kilka głosów w ramach narodowej debaty pozbawia ją najważniejszego - kontekstu społecznego. Branżowych debat jest wiele każdego dnia, ta miała być inna. Ciekawe czy resort ma pomysł jak zaangażować obywateli i zachęcić do zabrania głosu. Póki co takich starań nie dostrzegamy. Niemniej na pewno będziemy na kolejnej dyskusji w Łodzi - mówi Wojciech Wiśniewski z fundacji Alivia.

„Wspólnie dla Zdrowia” to seria ogólnonarodowych debat zainicjowana przez ministra Łukasza Szumowskiego. Dyskusje o kierunkach zmian w ochronie zdrowia prowadzone są w formie konferencji, z których każda poświęcona jest innemu obszarowi zagadnień. Najbliższa konferencja odbędzie się w Łodzi 29 listopada br.

BPO

Dziękujemy! Twój komentarz został pomyślnie dodany i oczekuje na moderację.

Dodaj komentarz