Akademia Liderek Biznesu także dla studentek i absolwentek medycyny oraz farmacji

07 Listopada 2018, 11:59 Lekarze
07 Listopada 2018, 11:59

Akademia Liderek Biznesu, czyli nowy projekt edukacyjno-mentoringowy fundacji im. Lesława A.Pagi, także dla studentek ostatnich lat i absolwentek medycyny i farmacji oraz biotechnologii, badań klinicznych i technologii żywności. Celem projektu jest niwelowanie dysproporcji między możliwościami rozwoju kobiet i mężczyzn, rozwój przedsiębiorczości i edukacja młodych kobiet aspirujących do pełnienia kluczowych ról w organizacjach.

Na projekt składają się weekendowe warsztaty, program mentoringowy, wieczorne spotkania z liderkami biznesu i życia społeczno-gospodarczego oraz staże w firmach partnerskich.

Akademia Liderek Biznesu to program edukacyjno-mentoringowy, którego celem jest edukacja młodych kobiet, studentek aspirujących do pełnienia kluczowych ról w organizacjach. Celem Akademii Liderek Biznesu jest rozwój przedsiębiorczości, zarządzanie karierą, rozwiązywanie case study w grupach mentee z mentorami, tworzenie wizerunku biznesowego, wyrównanie proporcji w budowaniu kariery oraz poszerzanie wiedzy, umiejętności i postaw z zakresu: organizacji pracy, zarządzania zespołem, pracy ze stresem czy budowania marki osobistej.

Projekt składa się z warsztatów weekendowych, programu mentoringowego, wieczornych spotkań z liderkami biznesu i życia społeczno-gospodarczego oraz długoterminowych staży w firmach partnerskich. Program skierowany jest do studentek oraz absolwentek do 27 r.ż. ostatnich lat studiów licencjackich, inżynierskich i magisterskich na kierunkach:

  • biotechnologia, badania kliniczne, technologia żywności,
  • IT, robotyka,
  • medycyna, farmacja,
  • elektronika, inżynieria budowlana, automatyka,
  • finanse, ekonomia, księgowość, bankowość, marketing, psychologia
  • prawo i administracja;

Dodatkowo projekt ma za zadanie kształcenie kobiet i mężczyzn w zakresie różnic płci i tego, jak korzystać z tego potencjału we współpracy na płaszczyźnie zawodowej. Zajęcia w ramach projektu odbywać się będą od lutego do czerwca 2019 r. Projekt zakłada weekendowe zjazdy raz w miesiącu.

Rekrutacja potrwa do 2 grudnia br.

Formularz rejestracyjny i szczegółowe informacje znajdują się na stronie Fundacji.

Redakcja Polityki Zdrowotnej objęła projekt patronatem medialnym.

BPO

Dziękujemy! Twój komentarz został pomyślnie dodany i oczekuje na moderację.

Dodaj komentarz