Posłowie będą wcześniej dyskutować o obowiązku szczepień

07 Listopada 2018, 15:28 sejm

Nie w piątek 9 listopada – jak pierwotnie zakładano, ale w czwartek 8 listopada - odbędzie się wspólne posiedzenie sejmowych Komisji Zdrowia oraz Polityki Społecznej i Rodziny, podczas którego parlamentarzyści rozmawiać będą o szczepieniach.

 

 Informację o zmianie terminu posiedzenia przekazał wiceprzewodniczący sejmowej Komisji Zdrowia- Tomasz Latos (PiS). 

Warto przypomnieć, że pierwotnie połączone sejmowe komisje miały dyskutować o obywatelskim projekcie ustawy o zmianie ustawy o zapobieganiu oraz zwalczaniu zakażeń i chorób zakaźnych u ludzi (druk nr 2796) w piątek o godzinie 10.00. Ostatecznie jednak posiedzenie ma zostać przeniesione na czwartek – nadal nie wiadomo jednak na którą godzinę.

Zmiana optyki

Nie sposób również nie zauważyć zmiany optyki spojrzenia u posłów, których ugrupowanie dotychczas poparło dalsze procedowanie obywatelskiego projektu znoszącego obowiązek szczepień. W odpowiedzi na apel Bartosza Arłukowicza – byłego ministra zdrowia a obecnie przewodniczącego Sejmowej Komisji Zdrowia – o wywieranie presji na posłach w celu odrzucenia projektu popieranego m.in. przez środowiska proepidemików, Tomasz Latos zapewnił, że posłowie PiS są za obowiązkiem szczepień. Zaapelował również by do tematu tego nie mieszać polityki. 

//:Aktualizacja - Posiedzenie KZ odbędzie się o godz. 12:00

AM

Polecam również:

Sejm za dalszym procedowaniem ust. znoszącej obowiązek szczepień ochronnych

Dziękujemy! Twój komentarz został pomyślnie dodany i oczekuje na moderację.

Dodaj komentarz