Strategia dla NFZ: ruszają konsultacje założeń dokumentu

08 Listopada 2018, 14:43 NFZ narodowy fundusz zdrowia

Narodowy Fundusz Zdrowia rusza z konsultacjami założeń do strategii na lata 2019–2023. Dokument wraz z mapą celów strategicznych oraz zestawieniem inicjatyw jest już dostępny, a na złożenie uwag jest około tydzień. Gotową strategię NFZ chce mieć już w grudniu i przedstawić do akceptacji Radzie Funduszu. 

Narodowy Funduszu Zdrowia zapowiada, że chce być instytucją przyjazną Pacjentowi oraz sprawnie zarządzającą środkami publicznymi przeznaczonymi na świadczenia opieki zdrowotnej.

Budowa nowoczesnej organizacji, dbającej o zapewnienie Pacjentom lepszego dostępu do wysokiej jakości świadczeń, wymaga opracowania strategii, która precyzyjnie określi cele oraz będzie sprzyjać koordynacji działań służących ich realizacji. Strategia ma również pomóc w budowie spójnej organizacji, która w skali kraju będzie realizowała jednolite procesy i procedury. Dzięki temu, niezależnie od miejsca, gdzie Pacjent i Świadczeniodawca będą kontaktować się z Funduszem, uzyskają jednolitą informację i wystandaryzowaną usługę.

Mając na uwadze powyższe przekazujemy do zaopiniowania Założenia do Strategii Narodowego Funduszu Zdrowia na lata 2019–2023 wraz z mapą celów strategicznych oraz zestawieniem inicjatyw. Lista inicjatyw jest otwarta i szczególnie w tym obszarze Państwa opinia będzie niezwykle cenna.

W dniu 23 listopada 2018 rplanowana jest konferencja z udziałem osób, instytucji i organizacji, które prześlą opinię w sprawie Założeń do Strategii.

Przesyłanie opinii będzie możliwe wyłącznie drogą mailową na adres strategia@nfz.gov.pl. do dnia 16 listopada 2018 r.

Dziękujemy! Twój komentarz został pomyślnie dodany i oczekuje na moderację.

Dodaj komentarz

2 komentarze

expracownik Niedziela, 11 Listopada 2018, 10:13
Strategia jest taka aby za miske ryzu ludzie NFZ naprawiali błędy MZ. Chrzanić taką robotę!!!!
Vat Czwartek, 08 Listopada 2018, 17:32
Wymiekam jak czytam ten szajs