MEN i GIS wspólnie walczą o większy poziom wyszczepialności

08 Listopada 2018, 15:29

Minister Edukacji Narodowej i Główny Inspektor Sanitarny przygotowali list skierowany do dyrektorów szkół, nauczycieli i rodziców na temat obowiązkowych szczepień.  

Tuż przed posiedzeniem połączonych Komisji Polityki Społecznej i Rodziny oraz Zdrowia minister edukacji wraz z GIS poinformowali o połączeniu sił winformowaniu społeczeństwa o konsekwencjach nieszczepienia. 

- Rodzice spotykają się z wychowawcami, z dyrektorami szkół, dlatego postanowiliśmy razem z panem ministrem, że dzisiaj - systemem informacji oświatowej - do każdej szkoły dotrze nasz wspólny list - mówiła Minister Edukacji Narodowej,  Anna Zalewska

Wspólnie podpisane pismo ma zachęcić do przeprowadzenia w szkołach rozmów na "temat sensowności szczepień, przypomina, że są one obowiązkowe i mówi o tym, jakie zagrożenie niesie nieszczepienie dzieci".

Minister Zalewska zapowiedziała, że w najbliższych dniach również zostaną podjęte działania, aby nakłonić rodziców i opiekunów prawnych uczniów spoza granic Polski, aby również szczepili swoich podopiecznych.  

- Byliśmy zabezpieczeni, dlatego że byliśmy dobrze wyszczepieni. Ponieważ mamy niedobry trend związany z odmowami szczepień, chcemy go zahamować. Dzieci są zabezpieczone tylko wtedy, kiedy są zaszczepione - przekonywał Jarosław Pinkas, GIS.

JK 

Polecamy również:

Lekarze chcą obowiązkowych szkoleń rodziców odmawiających szczepienia dzieci

Żłobek i przedszkole tylko dla zaszczepionych dzieci? Trwa zbiórka podpisów pod projektem ustawy

Wszystkie szczepionki podawane w ramach PSO mają właściwy termin przydatności

Dziękujemy! Twój komentarz został pomyślnie dodany i oczekuje na moderację.

Dodaj komentarz