Fizjoterapeuci będą mogli wykonywać swój zawód w formie praktyk zawodowych

09 Listopada 2018, 13:18 fizjoterapeuta masażysta rehabilitacja

Sejm w piątek (9. listopada) opowiedział się za nowelizacją ustawy o działalności leczniczej, która umożliwi fizjoterapeutom wykonywania zawodu w ramach indywidualnych i grupowych praktyk zawodowych.

 

Fizjoterapeuci dzięki ustawie z 2016 r. o zawodzie fizjoterapeuty zaczęli działać jako samodzielny zawód medyczny. Stali się grupą zawodową podlegającą ścisłym zasadom wykonywania zawodu, które są zbliżone do zawodów lekarza, lekarza dentysty, pielęgniarek i położnych.

Jednak nie uwzględniono dla nich możliwości wykonywania zawodu w formie indywidualnej i grupowej praktyki zawodowej. Sytuacja jest niekorzystna dla fizjoterapeutów, których znaczna część udziela świadczeń zdrowotnych osobiście, często wyłącznie w miejscu wezwania albo w zakładzie leczniczym innego podmiotu leczniczego. 

MZ postanowiło to zmienić i przygotowało projekt zmiany ustawy wprowadzający możliwość wykonywania zawodu fizjoteapeuty w ramach indywidualnej oraz grupowej praktyki zawodowej.

W dzisiejszym głosowaniu za nowelizacją ustawy głosowało 393 posłów, dwóch było przeciw, nikt nie wstrzymał się od głosu.

JK, BPO

Dziękujemy! Twój komentarz został pomyślnie dodany i oczekuje na moderację.

Dodaj komentarz