Centrum Finansowania Opieki Zdrowotnej zastąpi NFZ?

09 Grudnia 2015, 11:06 senat

Trwa senacka komisja zdrowia, na której minister zdrowia Konstanty Radziwiłł przedstawia swoje plany na najbliższe cztery lata i zdradził kolejne szczegóły dotyczące likwidacji NFZ i zmiany systemu finansowania na budżetowy. Jak poinformował minister nowa instytucja, która zastąpi NFZ być może będzie się nazywać Centrum Finansowania Opieki Zdrowotnej.

Przede wszystkim jednak minister Radziwiłł poinformował, że pierwszych projektów zmian dotyczących zmiany systemu finansowania, można się spodziewać dopiero w połowie 2016 roku. Jak powiedział minister jest to bardzo poważna zmiana systemowa i nie będzie wprowadzana nagle i w pośpiechu. Minister zapowiedział, że zmiany będą powstawać w trzech krokach. Po pierwsze prace z ekspertami, po drugie współpraca ze środowiskiem a dopiero po trzecie konkretne rozwiązania ustawowe.

Minister wspomniał także o tym, że nowa instytucja, która zastąpi NFZ być może będzie się nazywać Centrum Finansowania Opieki Zdrowotnej i będzie działać przy ministerstwie zdrowia oraz wojewodach.

Minister odpowiada teraz na pytania senatorów.

AG

Źródło: senat.gov.pl

Dziękujemy! Twój komentarz został pomyślnie dodany i oczekuje na moderację.

Dodaj komentarz