Setka dzieci lekarzy skorzystała z warsztatów 12 listopada

13 Listopada 2018, 10:47 dzieci

Akcja zorganizowanej opieki nad dziećmi lekarzy z Okręgowej Izby Lekarskiej w Warszawie okazała się sukcesem. Blisko 100 pociech medyków, którzy 12 listopada br. nie mieli wolnego, bawiło się podczas warsztatów zorganizowanych przez lekarski samorząd.

Przypomnijmy, że ustawowo-wolny od pracy poniedziałek 12 listopada br. nie dotyczył wyłączonych ustawowo szpitali i przychodni AOS, które miały wcześniej zaplanowane na ten dzień świadczenia.

Niestety wielu z lekarzy, którzy tego dnia pracowali, miało problem z zorganizowaniem opieki dla swoich dzieci, ponieważ szkoły, przedszkola i żłobki także miały ten dzień zagwarantowany jako wolny od pracy. Ustawa ustanawiająca 12 listopada br. świętem i dniem wolnym od pracy została uchwalona na kilka dni przed tym dniem, co mogło utrudnić zaplanowanie urlopu oraz zorganizowanie opieki dla dzieci. 

Z pomocą lekarzom pospieszyła Okręgowa Izba Lekarska w Warszawie, która wychodząc naprzeciw oczekiwaniom rodziców zorganizowała całodniowe (7-16) warsztaty plastyczno-zabawowo-edukacyjne "100-lecie Niepodległości" Samorząd pomoże lekarzom-rodzicom 12 listopada 

AM

Dziękujemy! Twój komentarz został pomyślnie dodany i oczekuje na moderację.

Dodaj komentarz