Dwa polskie start-upy wśród Europejskiej czołówki z obszaru innowacji medycznych

13 Listopada 2018, 13:47 ezdrowie e-zdrowie informatyzacja

Dwa polskie start-upy znalazły się wśród szóstki finalistów jednego z największych konkursów start-upowych z obszaru innowacyjnej medycyny w Europie Środkowo-Wschodniej i Południowej.

16 listopada br. w Budapeszcie podczas finału „InnoStars Awards”, FindAir i Genomtec zmierzą się z zespołami z Włoch, Litwy i Węgier o granty na dalszy rozwój ich innowacyjnych produktów. Łączna pula nagród w tegorocznej edycji konkursu wynosi 60 tysięcy euro. Organizatorem konkursu jest EIT Health.

 Jednym z dwóch polskich projektów, które znalazły się w finale jest FindAir – wielokrotnie już nagradzane, inteligentne urządzenie do monitorowania astmy, wsparte algorytmami sztucznej inteligencji. Drugim polskim projektem, który powalczy o nagrodę główną jest Genomtec. To mobilne laboratorium, które działa podobnie do glukometru, umożliwiając diagnozowanie przyczyn infekcji w 20 min.

 Niestety nadal wielu innowatorów z tej części świata mierzy się z dłuższym cyklem sprzedażowym niż ma to miejsce np. w Wielkiej Brytanii czy Niemczech. Można powiedzieć, że oprócz standardowych wyzwań, przed którymi stoją start-upy na całym świecie, te pochodzące m.in. z Europy Wschodniej muszą włożyć więcej wysiłku w przekonanie do siebie zagranicznych inwestorów. W grę wchodzą stereotypy dotyczące np. kraju pochodzenia, brak długiej historii start-upowej czy uwarunkowania społeczno-ekonomiczne” – mówi Mikołaj Gurdała, EIT Health InnoStars.

źródło: mat. pras. EIT Health

Dziękujemy! Twój komentarz został pomyślnie dodany i oczekuje na moderację.

Dodaj komentarz