Ł.Szumowski o środowych rozmowach w CDS: chcemy poznać postulaty techników i diagnostów

14 Listopada 2018, 12:04 SZUMOWSKI

Chcielibyśmy porozmawiać, dowiedzieć się jakie są postulaty związków zawodowych techników medycznych i diagnostów laboratoryjnych - powiedział minister zdrowia Łukasz Szumowski pytany o środowe rozmowy w Centrum Dialogu Społecznego z przedstawicielami tych grup.

- Do tej pory te postulaty i opis tego, co by organizacje techników chciały uzyskać w dialogu nie był do końca jednolity. Stąd rozmowy na Limanowskiwego (w Centrum Dialogu Społecznego przy ul. Limanowskiego w Warszawie - red.).  Chcielibyśmy porozmawiać, dowiedzieć się jakie są postulaty związków techników oraz diagnostów. Mam nadzieję, ze te rozmowy będą dobre - podkreślił minister zdrowia pytany przez dziennikarzy o środowe rozmowy. O rozmowach pisaliśmy Kolejne grupy zawodowe będą jutro walczyć o godne warunki pracy

- To co my robimy ze swojej strony, to chcielibyśmy pracować nad ustawą o minimalnym wynagrodzeniu, żeby ją troszeczkę urealnić. Rozmawialiśmy tutaj z dużymi związkami, z Solidarnością i z panem przewodniczącym Piotrem Dudą i panią Marią Ochman, żeby ustawę urealnić i żeby rola i miejsce techników była tam lepiej wyrażona - wskazał minister.

- Jeżeli chodzi o diagnostów laboratoryjnych, to rynek jest bardzo złożony, ponieważ bardzo wiele podmiotów, to podmioty komercyjne, tzw. sieciowe laboratoria, więc musimy zebrać informacje o wynagrodzeniach, jakie one są i nad tym w ministerstwie pracujemy - dodał Ł.Szumowski.

Rozmowy związków zawodowych techników medycznych i diagnostów laboratoryjnych z przedstawicielami resortu zdrowia zaplanowano w środę o godz. 15.00. W spotkaniu wezmą udział przedstawiciele Ogólnopolskiego Związku Zawodowego Pracowników Diagnostyki Medycznej i Fizjoterapii (OZZPDMiF), Krajowego Związku Zawodowego Pracowników Medycznych Laboratoriów Diagnostycznych (KZZPMLD), a także Zarządu Głównego Ogólnopolskiego Związku Zawodowego Techników Medycznych Elektrokardiologii (OZZTME).

W tym samym czasie przed siedzibą Ministerstwa Zdrowia na ul. Miodowej organizowana będzie pikieta wspierająca związkowców w rozmowach.

BPO

Polecamy także:

Dziękujemy! Twój komentarz został pomyślnie dodany i oczekuje na moderację.

Dodaj komentarz