Minister zdrowia o e-zwolnieniach: mają ułatwić lekarzom pracę

14 Listopada 2018, 16:04 komputer lekarz cyfryzacja informatyzacja e-zla e-zdrowie

E-zwolnienia mają m.in. ułatwić pracę lekarzom - podkreślał minister zdrowia Łukasz Szumowski w środę. Jak dodał, e-zwolnienia to część procesu informatyzacji całego sektora ochrony zdrowia.

Przypomnijmy, że od 1 grudnia w całej Polsce lekarze będą mogli wystawiać zwolnienia tylko w formie elektronicznej. Zwolnienia w formie papierowej będą mogli wystawić wyłącznie w wyjątkowych sytuacjach, m.in. awarii systemu.

- Informatyzacja to docelowo kierunek, którego nie unikniemy - wskazał minister. Jak mówił, opinie tych lekarzy, którzy już wypisują e-zwolnienia, a jest ich ok. 50 proc.,  są  pozytywne, a medycy mówią o "ułatwieniu im pracy", a nie "utrudnieniu".

- Mam nadzieję, że działania będą nakierowane na zwiększenie tego odsetka, ale gospodarzem jest tutaj minister Elżbieta Rafalska i Zakład Ubezpieczeń Społecznych - dodał.

- System działa, a my ze swojej strony jako MZ wspieramy informatyzację podmiotów, które potrzebują tej informatyzacji. Przeznaczyliśmy 50 mln zł  na programy, szkolenia, dosprzętowienie gabinetów po to, żeby kolegom łatwiej pracowało się w systemach informatycznych - wskazał Ł.Szumowski.

BPO

Dziękujemy! Twój komentarz został pomyślnie dodany i oczekuje na moderację.

Dodaj komentarz