PiS ma nowego kandydata na Rzecznika Praw Dziecka. Kogo?

15 Listopada 2018, 14:31 dziecko szkoła uczeń

Dziś (15 listopada) upływa termin na zgłoszenie kandydatury na Rzecznika Praw Dziecka. Rzeczniczka prasowa PiS Beata Mazurek poinformowała, że kandydatem PiS na to stanowisko jest Mikołaj Pawlak.

Mikołaj Pawlak pełni funkcję dyrektora departamentu spraw rodzinnych i nieletnich w ministerstwie sprawiedliwości.

B. Mazurek wyraziła nadzieję, że zgłoszony przez PiS kandydat uzyska akceptację większości parlamentarnej, zarówno posłów, jak i senatorów. 

 
Przypomnijmy, że to kolejna procedura wyboru Rzecznika Praw Dziecka. W połowie października br. Sejm poparł kandydaturę zgłoszonej przez PiS Agnieszki Dudzińskiej, jednak senatorowie nie wyrazili zgody na jej powołanie Dudzińskiej. Była to druga nieudana próba powołania tej kandydatki. Na początku października A. Dudzińska nie uzyskała wymaganej bezwzględnej większości głosów w Sejmie. Z kolei we wrześniu zgłoszone zostały kandydatury Ewy Jarosz, którą poparły: PO, Nowoczesna i PSL, Pawła Kukiza-Szczucińskiego - kandydata Kukiz'15 oraz Sabiny Lucyny Zalewskiej  - kandydatki PiS, która jednak złożyła do marszałka Sejmu pismo, w którym wycofała swą zgodę na kandydowanie. Wówczas żaden z dwóch pozostałych kandydatów nie uzyskał wymaganej bezwzględnej większości głosów. 
 
BPO
Dziękujemy! Twój komentarz został pomyślnie dodany i oczekuje na moderację.

Dodaj komentarz