Francja doraźnie zatrudni 400 lekarzy rodzinnych.

16 Listopada 2018, 13:35 lekarz

Francuski prezydent Emmanuel Macron przedstawił plany reform systemu opieki zdrowotnej. Ogłosił zmiany organizacyjne w szpitalach, rekrutację lekarzy i lepsze wykorzystanie technologii cyfrowych w celu zapewnienia opieki zdrowotnej pacjentom w całym kraju, niezależnie od miejsca zamieszkania.

-Wielu naszych sąsiadów zazdrości doskonałości naszego systemu opieki zdrowotnej. Jesteśmy przywiązani do modelu, który łączy medycynę szpitalną - prywatną i państwową - i prywatną praktykę medyczną - mówił prezydent E. Macton Francuski system opieki zdrowotnej obejmuje ubezpieczenie zdrowotne finansowane przez państwo, które refunduje większość interwencji medycznych i leków przepisanych przez lekarza. Ponadto Francuzi mogą również ubiegać się o prywatne ubezpieczenie, aby zwiększyć wartość swojego ubezpieczenie zdrowotnego.

Brakuje rąk do pracy

Ale krajowy system opieki zdrowotnej zmaga się z rosnącymi kosztami i brakiem lekarzy w niektórych regionach wiejskich i biednych dzielnicach. Jeden krótkoterminowych planów reform zakłada zatrudnienie 400 lekarzy rodzinnych - opłacanych przez państwo - na tak zwanych „medycznych pustyniach".

Obecne prawo określające limity liczby studentów medycyny, stomatologii i farmacji zostanie zniesione w 2020 roku. Lekarze i inni pracownicy służby zdrowia będą potrzebni w nadchodzących latach, aby móc odpowiadać na codzienne telefony alarmowe od 8:00 do 20:00. każdego dnia na swoim obszarze geograficznym – odciążając szpitale i kierując tam tylko najcięższe przypadki.

Szacuje się, że reforma systemu zdrowia będzie kosztować 3,4 miliarda euro (4 miliardy dolarów) do 2022 roku.

Źródło: washingtontimes

Magda Mroczek

Dziękujemy! Twój komentarz został pomyślnie dodany i oczekuje na moderację.

Dodaj komentarz