Przegląd prasy

19 Listopada 2018, 9:09 prasa

W dzisiejszym przeglądzie prasy m.in. mafia lekowa zatrzymana, biletomaty na SORach oraz o rynku fałszywych leków w Polsce.

Lekowa ośmiornica  - Rzeczpospolita ( Grażyna Zawadzka, s.A6) – Zatrzymano 11 osób w wyniku oskarżenia o udział w tzw. Odwróconym łańcuchu dystrybucji leków. Miesięczna wartość eksportu leków wynosiła nawet 10 mln zł.

Uderzenie w przestępców wywożących leki z Polski– Dziennik Gazeta Prawna (Klara Klinger, s.A5) - Zatrzymano 11 osób w wyniku oskarżenia o udział w tzw. Odwróconym łańcuchu dystrybucji leków. Miesięczna wartość eksportu leków wynosiła nawet 10 mln zł.

Solidarność skarży przepisy o podwyżkach dla pielęgniarek– Dziennik Gazeta Prawna (Agata Szczepańska, s.B10) – Związek zgłosił do Międzynarodowej Organizacji Pracy skargę ws. Wykluczenia z konsultacji dot. podwyżek dla pielęgniarek i położnych przedstawicieli innych zawodów medycznych.

Pacjenci raczej pozytywnie o nowej strategii NFZ– Dziennik Gazeta Prawna (Agata Szczepańska, s.B10) – Organizacje pacjenckie przychylnie oceniają strategię NFZ na lata 2019-2023.

W raka trafiamy coraz celniej – Polska The Times (Iwona Krzywda s.20 ) – Rozmowa z dr Piotrem Wysockim, kierownikiem oddziału onkologii nt. Postępu w leczeniu raka, i immunoterapii.

W raka trafiamy coraz celniej 

Ministrze! Szpital to nie poczta!– Fakt s.3- Ministerstwo Zdrowia chce wprowadzenia systemu kolejkowego na SOR takiego samego jak w urzędach.

Lekarzy coraz mniej…-Gazeta Polska Codziennie (Anna Gębalska-Berekets) – Na 19 listopada została przesunięta decyzja o wstrzymaniu przyjęć pacjentów do szpitala w Ostrołęce.  Od września br. 50 lekarzy złożyło wypowiedzenia.

Problem wcześniaków– Nasz Dziennik (Anna Ambroziak s.9) – Brakuje oddziałów, sprzętu i kadry, aby zapewnić odpowiednią opiekę dzieciom urodzonym przed ukończeniem 33 tyg. Ciąży.

Mafia aptekarzy wywoziła leki z Polski– Super express s.3 – Zatrzymano 11 osób w wyniku oskarżenia o udział w tzw. Odwróconym łańcuchu dystrybucji leków. Miesięczna wartość eksportu leków wynosiła nawet 10 mln zł.

Będą biletomaty na oddział ratunkowy– Super Express, s.6 - Ministerstwo Zdrowia chce wprowadzenia systemu kolejkowego na SOR takiego samego jak w urzędach.

Tygodniki

Nie tylko odra – Do Rzeczy (Katarzyna Pinkosz, s.90-91) – O powracającym trendzie do szczepienia siebie i swoich dzieci po doniesieniach o epidemii odry.

Jak się podrabia leki w Polsce– Wprost (Karol Wasilewski, s.18-22) – Nawet 1mln ludzi co roku umiera na świecie z powodu zażycia podrobionych leków. Wartość nielegalnych produktów leczniczych w Polsce sięga 62 mln euro, 

Dziękujemy! Twój komentarz został pomyślnie dodany i oczekuje na moderację.

Dodaj komentarz