Polak ponownie we władzach Międzynarodowego Towarzystwa Telemedycyny i e-Zdrowia

20 Listopada 2018, 14:49 e-zdrowie informatyzacja

W lutym 2019 roku prof. nadzw. dr hab. n. med. mgr zarz. Piotr Henryk Skarżyński ponownie zasiądzie w najwyższych władzach Międzynarodowego Towarzystwa Telemedycyny i e-Zdrowia. Jako wiceprzewodniczący zarządu oraz reprezentant członków instytucjonalnych swoją funkcję sprawować będzie w trakcie trzyletniej kadencji (2019-2021).

W zarządzie obok Polaka zasiądzie również dotychczasowy prezydent towarzystwa Andy Fischer ze Szwajcarskiego Towarzystwa Telemedycyny i e-Zdrowia (jako przedstawiciel krajowych członków) oraz Michele Griffith, jako przedstawiciel członków indywidualnych.

Pierwsze, oficjalne posiedzenie zarządu nowej kadencji odbędzie się w Warszawie w dniach 18-19 lutego 2019 roku.

- Wybór prof. Piotra Skarżyńskiego do zarządu największego Międzynarodowego Towarzystwa Telemedycyny i e-Zdrowia na świecie jest dowodem uznania za wieloletnią intensywną pracę na rzecz rozwoju i promocji telemedycyny w kraju i za granicą, za zaangażowanie w rozwój pierwszej Krajowej Sieci Teleaudiologii w Polsce oraz efekty działań prowadzonych międzynarodowych badań naukowych, badań przesiewowych słuchu i e-konsultacji w Afryce i Azji - czytamy w komunikacie Instytutu Narządu Zmysłów.

Historia Międzynarodowego Towarzystwa Telemedycyny i e-Zdrowia sięga 2003 roku, kiedy to podczas VIII Międzynarodowej Konferencji Telemedycyny odbywające się w norweskim Tromso zainaugurowano jego działalność.

Organizacja, jako jednostka partnerska Światowej Organizacji Zdrowia (WHO), za cel stawia sobie promocję i wsparcie działań z obszaru e-zdrowia i telemedycyny. Towarzystwo skupia ekspertów z obszaru telemedycyny, a także działa na rzecz rozwoju i wdrażania innowacyjnych rozwiązań cyfrowych w systemie ochrony zdrowia. Jednocześnie stara się również wspierać kraje rozwijające się w uruchomieniu nowych krajowych organizacji stanowiąc dla nich organizację parasolową.

Z Polski członkami Międzynarodowego Towarzystwa Telemedycyny i e-Zdrowia są: Instytut Fizjologii i Patologii Słuchu, Instytut Narządów Zmysłów oraz Międzynarodowe Centrum Słuchu i Mowy Medincus.

AM

Dziękujemy! Twój komentarz został pomyślnie dodany i oczekuje na moderację.

Dodaj komentarz