Agencja Badań Medycznych dziś na Komitecie Stałym Rady Ministrów

22 Listopada 2018, 9:23 Radoslaw Sierpinski Agencja Badan Medzcynzch

Projekt powołujący nową Agencję badawczą stanie dziś po raz kolejny na Komitecie Stałym Rady Ministrów. Najnowsza wersja projektu o Agencji Badań Medycznych przewiduje mniejsze finansowanie w pierwszych latach jej działalności.

Zgodnie z najnowszą wersją projektu o ABM w 2020 r. dotacja wyniesie 100, a nie 200 mln zł, jak zakładał pierwotny projekt. W 2021 będzie to natomiast 200, a nie 225 mln. Tym samym limit wydatków w tych dwóch latach zmniejszy się odpowiednio z 466 do 366 mln zł i z 505 do 480 mln zł - informuje w czwartkowym wydaniu Dziennik Gazeta Prawna.

Zmiana jest konsekwencją uwag ze strony Ministerstwa Finansów. Resort zwrócił uwagę, że przyrost finansowania agencji powinien być rozłożony w czasie. "-My się z tym zgadzamy bo pewnie liczba zatrudnionych ii projektów, które weźmie na siebei agencja, będzie rosła stopniowo. Zatem kwoty na pierwsze lata zostały zmniejszone, ale długofalowy plan zasadniczo się nie zmienił" - tłumaczy dla Dziennika Radosław Sierpiński, pełnomocnik MZ ds. powołania Agencji.

Zobacz również: R. Sierpiński o ustawie powołującej Agencję Badań Medycznych (video)

Agencja po raz kolejny na Komitecie Stałym Rady Ministrów

Dziś po raz kolejny projekt ustawy o utworzeniu ABM na stanąć na Komitecie Stałym Rady Ministrów. Dwukrotnie już spadał z porządku obrad.

Pierwszy raz wynikało to z konieczności zmian w ustawie. Jak tłumaczy R. Sierpiński, za drugim razem projekt po prostu "wypadł z kolejki". 

źródło: DGP

Przeczytaj również:

NRL o ABM: będzie powielać zadania innych instytucji

My Pacjenci o projekcie utworzenia Agencji Badań Medycznych

Pierwotny projekt o utworzeniu ABM: "MZ: Rekordowe pensje w nowej agencji. Wyższe niż szefa NFZ, NBP czy premiera"

Dziękujemy! Twój komentarz został pomyślnie dodany i oczekuje na moderację.

Dodaj komentarz

1 komentarz

obserwer Czwartek, 22 Listopada 2018, 10:54
ABM dla finansowania OncoArendi? Spolki brata Szumowskiego? ABM i MZ jak KNF?