KZZPMLD: lepiej, żeby senatorowie zajęli się naszymi zarobkami, a nie sumieniami

23 Listopada 2018, 14:23 diagnostyka biotechnologia laboratorium badania

Lepiej, żeby senatorowie zajęli się naszymi zarobkami, a nie sumieniami – tak Matylda Kłudkowska z Krajowego Związku Zawodowego Pracowników Medycznych Laboratoriów Diagnostycznych skomentowała senacki projekt, który zakłada, że diagności będą mogli odmówić wykonania badania powołując się na klauzulę sumienia.

Jak powiedziała w rozmowie z Polityką Zdrowotną, projekt przygotowany przez senatorów z komisji praw człowieka, praworządności i petycji, to temat zastępczy.

- Najważniejszym problemem są żenująco niskie wynagrodzenia i szukanie tematu zastępczego jest niedopuszczalne – mówiła. – Lepiej, żeby senatorowie zajęli się naszymi zarobkami, a nie sumieniami – dodała.

Według niej, takie zapisy w ustawie o diagnostyce laboratoryjnej zapewne miałyby dotyczyć głównie diagnostów zajmujących się badaniami prenatalnymi tak, aby ograniczyć prawo do zabiegów przerywania ciąży. Dodała, że są też inne pola do wykorzystania takich zapisów.

Jak zaznaczyła, nikt z senatorów nie konsultował ze środowiskiem diagnostów takich propozycji, co również jest w jej opinii niedopuszczalne. 

BPO

Dziękujemy! Twój komentarz został pomyślnie dodany i oczekuje na moderację.

Dodaj komentarz

1 komentarz

Robert Piątek, 23 Listopada 2018, 20:57
Niestety w tym kraju nigdy nie będzie dobrze.Zamiast rozwiązywać rzeczywiste problemy państwa politycyjak zwykle znajdują sobie tematy zastępcze. Podobno państwo jest neutralne światopoglądowo.