Nowe firmy w Polskim Związku Pracodawców Przemysłu Farmaceutycznego

26 Listopada 2018, 10:05 LEKI

Polski Związek Pracodawców Przemysłu Farmaceutycznego zyskał dwóch nowych członków. Do Związku przystąpiły Polfa Tarchomin oraz Servier Polska. 

- Zabiegamy o jak najbardziej korzystne rozwiązania prawne dla rozwoju przemysłu farmaceutycznego w Polsce. Branża została uznana przez nasz Rząd za strategiczną, bo na świecie ma trend wzrostowy, a zważywszy na starzenie się społeczeństwa Europy, zapotrzebowanie na leki będzie rosło. Cieszymy się, że wzmocnią nasze działania nowi członkowie i zapraszamy do współpracy wszystkie firmy, które chcą w Polsce inwestować w sektor farmaceutyczny – mówi Krzysztof Kopeć, Prezes PZPPF.

Jak informuje PZPPF, firmy zrzeszone w Związku dostarczają co drugi kupowany w polskich aptekach lek, wytwarzają ponad 1,3 proc. polskiego PKB, generują 100 tys. miejsc pracy, a w postaci podatków odprowadzają do budżetu państwa równowartość kwoty, którą NFZ przeznacza na refundację produkowanych przez nie leków.

Polfa Tarchomin S.A. z siedzibą w Warszawie w PZPPF

- Jako producent ważnych leków generycznych chcemy mieć swój udział w organizacjach branżowych, w tym tych skupiających najważniejsze firmy przemysłu farmaceutycznego w Polsce. PZPPF pomaga firmom realizować wspólne projekty, dzięki którym polscy producenci mogą lepiej konkurować na zagranicznych rynkach. Ważne jest również poszukiwanie rozwiązań prawnych i wspólny głos całego polskiego przemysłu farmaceutycznego na arenie międzynarodowej. Tanie leki w Polsce to korzyść dla państwa oraz dla pacjentów – mówi Jarosław Król, Prezes Polfy Tarchomin.

 - Jest to jedna z największych firm generycznych działających w Polsce i jeden z najstarszych producentów leków na świecie. Jest liderem w obszarze leków przeciwinfekcyjnych. Ważną pozycję rynkową zajmuje także w grupie insulin, leków psychotropowych oraz preparatów dermatologicznych. Roczne możliwości produkcyjne zakładu to 65 milionów opakowań w formie stałej (tabletki, kapsułki), aerozole oraz żele. Zakład posiada 30 linii produkcyjnych. W sumie oferuje ponad 50 produktów leczniczych stosowanych do leczenia ludzi. Polfa Tarchomin S.A. obecna jest przede wszystkim na rynku polskim. Eksport realizowany jest do 22 krajów za pomocą zawieranych umów dystrybucyjnych - czytamy.

Kolejnym  nowym członkiem jest firma Servier

- Polska jest dla Servier jednym ze strategicznych rynków i miejscem znaczących inwestycji. Jesteśmy tu obecni od ponad ćwierć wieku, a od 21 lat zapewniamy pacjentom dostęp do wysokiej jakości, bezpiecznych i dostępnych cenowo produktów leczniczych. Każdego dnia korzysta z nich ponad milion pacjentów. Jako partner polskiej gospodarki mamy nadzieję, że wspólnie z PZPPF i innymi, zrzeszonymi w Związku firmami, będziemy tworzyć warunki dla dalszego rozwoju krajowej branży farmaceutycznej– mówi Joanna Drewla, Dyrektor Generalna Servier Polska.

Servier Polska zostało członkiem Polskiego Związku Pracodawców Przemysłu Farmaceutycznego z początkiem listopada. - Decyzja o przystąpieniu do Związku jest naturalną konsekwencją wieloletniego zaangażowania inwestycyjnego firmy w Polsce, w szczególności w zakresie produkcji leków. Dziś niemal 100 proc. opakowań leków, które trafiają do polskich pacjentów, wytwarzanych jest w warszawskiej fabryce Servier – Anpharm, piątym co do wielkości zakładem firmy Servier na świecie. W Warszawie działa również Międzynarodowe Centrum Badań Klinicznych, które prowadzi i koordynuje projekty badawcze realizowane w Polsce i pozostałych krajach Europy Środkowo-Wschodniej - czytamy. 

BPO

Dziękujemy! Twój komentarz został pomyślnie dodany i oczekuje na moderację.

Dodaj komentarz