Warszawa stawia na zdrowie mieszkańców

27 Listopada 2018, 9:07 warszawa

Nowo powołany prezydent Warszawy - Rafał Trzaskowski – rozpoczął swoją prezydenturę od nakreślenia 12 obszarów kluczowych dla ratusza. Jednym z priorytetowych tematów, których realizację zamierza objąć osobistym nadzorem, ma być zdrowie. Jakie zdrowotne plany dla Warszawy nakreślono na 2019 rok.

Rafał Trzaskowski ma ambicje by szybko zrealizować zapowiedzi z kampanii wyborczej. W pierwszej kolejności planuje uruchomienie w stolicy dodatkowych, weekendowych i świątecznych dyżurów lekarskich, które miałyby ruszyć już w 2019 roku. 

- W pierwszym kroku sfinansujemy dyżury lekarzy internistów i pediatrów- czytamy na stronie miejskiego magistratu.

Mieszkańcy nie muszą się również obawiać o miejski program in vitro, który zgodnie z zapowiedziami nowego prezydenta zostanie wręcz rozszerzony – tak by mógł trafić do jeszcze większej niż obecnie liczby par. 

- Od przyszłego roku chcę wprowadzić miejski program szczepień przeciwko HPV dla dzieci (dziewczynek i chłopców w wieku 11-12 lat), oraz przeciwko grypie dla kobiet w ciąży i dzieci w wieku żłobkowym i przedszkolnym- zadeklarował Rafał Trzaskowski.

Jednocześnie w 2019 roku miastu rozpocznie budowę ZOL, które dysponować będą w sumie 200 nowymi miejscami dla osób niesamodzielnych. Ponadto w miejskich placówkach zdrowotnych uruchomimy zostanie nowy program profilaktyczny, z którego skorzystać będą mogli seniorzy – a który roboczo nazwano bilansem 70- i 80-latka. 

- Dla dzieci z niepełnosprawnościami chcę rozpocząć budowę Domu Pomocy Społecznej na Targówku wraz z dziennym ośrodkiem wsparcia dla rodziców z dziećmi z niepełnosprawnościami- wskazał Trzaskowski.

Prezydent zamierza również podnieść rękawicę w pojedynku ze smogiem. Na lata 2019-2021 zaplanował m.in. likwidację kopciuchów w domach komunalnych. W Warszawie pojawi się również więcej nowych czujników powietrza.

- Do Rady m.st. Warszawy złożę projekt nowelizacji uchwały, modyfikujący zasady dotacji wymiany starych pieców w domach prywatnych. Podniosę wysokość dotacji do 12 tys. A osoby najuboższe będą mogły liczyć nawet na 100 procent wsparcia w sfinansowaniu wymiany- zadeklarował prezydent Warszawy.

AM

Dziękujemy! Twój komentarz został pomyślnie dodany i oczekuje na moderację.

Dodaj komentarz

1 komentarz

gas Środa, 28 Listopada 2018, 9:17
Więcej czujników nie przekłada się na czystość powietrza ... chyba, że czujniki "czyszczą" powietrze ze smogu ...