Oskarżona o zniesławienie prof. Chazana usłyszała zarzuty

27 Listopada 2018, 12:45 prawo
W Sądzie Rejonowym dla Warszawy-Mokotowa odczytano akt oskarżenia Anny G. o zniesławienie prof. Bogdana Chazana. Oskarżona przyznała się do zamieszczenia na Facebooku obraźliwego wpisu i odmówiła składania zeznań.
 

- Przez prawie dwa lata oskarżona, prawidłowo zawiadomiona, nie stawiała się na rozprawę, co spowodowało konieczność przymusowego doprowadzenia jej przez policję. Jak wynika z karty karnej, Anna G. była w przeszłości wielokrotnie prawomocnie skazana m.in. za znęcanie się, znieważenie, zniesławienie - donosi Ordo Iuris, które zainicjowało oskarżenie Anny G.

Reprezentujący kobietę obrońca z urzędu domagał się umorzenia sprawy

Argumentował to brakiem znamion czynu zabronionego i jednocześnie jego znikomą społeczną szkodliwością. Zdaniem prawników Ordo Iuris wniosek oskarżonej był wewnętrznie sprzeczny oraz przedwczesny. Sąd przyznał im rację i zadecydował o oddaleniu wniosku oraz zarządził odczytanie aktu oskarżenia. Umożliwia to rozpoczęcie postępowania dowodowego. 

Po jego odczytaniu Anna G. odmówiła składania wyjaśnień. Przyznała się jednak do tego, że jest autorką zamieszczonych na portalu Facebook wpisów, z których wynikało, że prof. Chazan odmówił wykonania cesarskiego cięcia, ze względu na przekonania religijne. W rzeczywistości taka sytuacja nie miała miejsca. 

„Mimo prób uniknięcia odpowiedzialności, dzisiaj oskarżona usłyszała stawiany zarzut. Z punktu widzenia postępowania oznacza to, że Sąd może zarządzić postępowanie dowodowe, w którym oskarżona nie musi uczestniczyć. Liczymy na zakończenie niniejszego postępowania pod koniec 2019 r.” – komentuje sprawę pełnomocnik prof. Chazana mec. Maciej Kryczka z Instytutu Ordo Iuris.

Kolejna rozprawa przeciwko Annie G. odbędzie się 23 stycznia. 

 źródło: Ordo Iuris

Dziękujemy! Twój komentarz został pomyślnie dodany i oczekuje na moderację.

Dodaj komentarz

1 komentarz

gas Środa, 28 Listopada 2018, 9:12
Przykładnie ukarać - pracą jako salowa w szpitalu położniczym - 3 lata ...