Ukłon ZUS w stronę medyków

28 Listopada 2018, 17:19 lekarz

Zakład Ubezpieczeń Społecznych chce ułatwić lekarzom przejście z papierowej na elektroniczną formę e-ZLA i w najbliższych dniach zapowiada dłuższe godziny pracy swoich urzędników.

Już w najbliższą sobotą – 1 grudnia – papierowe druki L4 przejdą do lamusa. Chcąc ułatwić lekarzom przejście do elektronicznej formy zwolnień Zakład Ubezpieczeń Społecznych zadeklarował, że nie tylko wydłuży godziny pracy Centrum Obsługi Telefonicznej, ale również sal obsługi klientów, gdzie lekarze będą mogli założyć swój profil PUE ZUS, uzyskać certyfikat do podpisywania e-ZLA, a także przeszkolić się z wystawiania e-zwolnień. 

- W piątek, 30 listopada, pracownicy wszystkich sal obsługi klienta ZUS będą obsługiwać lekarzy do godz. 18.00. Dzień później, czyli 1 grudnia, wszystkie oddziały ZUS organizują tzw. białą sobotę. Nasze placówki będą wtedy otwarte w godz. 9.00–13.00- deklaruje ZUS. 

Linia telefoniczna ma być natomiast czynna w sobotę i niedzielę w godzinach 8.00-21.00.

- Z wydłużonej pracy placówek i infolinii ZUS w zakresie e-zwolnień mogą skorzystać nie tylko lekarze. W białą sobotę swój profil na PUE będą mogli założyć także przedsiębiorcy. Na pomoc pracowników mogą liczyć również ubezpieczeni, którzy chcą się zaznajomić z nowym prawem dotyczącym wystawiania zwolnień lekarskich- czytamy w komunikacie powszechnego ubezpieczyciela.

 AM

Dziękujemy! Twój komentarz został pomyślnie dodany i oczekuje na moderację.

Dodaj komentarz