Mobilne KTG zawita do Białej Podlaskiej

28 Listopada 2018, 21:05 pregnabit

Wojewódzki Szpital Specjalistyczny w Białej Podlaskiej to pierwsza publiczna placówka ochrony zdrowia, w której wdrożony zostanie telemedyczny system Pregnabit umożliwiający wykonanie teleKTG.

 

Nowoczesne rozwiązane trafi do bialskiego szpitala jeszcze w tym roku. Co warto podkreślić sygnowany kontrakt został poprzedzony pilotażem – bowiem od kwietnia do maja tego roku Pregnabit był testowany w placówce.

W ocenie Patrycji Wizińskiej-Sochy, prezes Nesmedic, kontrakt w Białej Podlaskiej świadczt dobitnie o tym, że rozwiązanie odpowiada na potrzeby współczesnej służby zdrowia.

- Personel i pacjentki są bardzo dobrego zdania o systemie Pregnabit, który testowaliśmy w pierwszej połowie tego roku. Pozytywne wyniki pilotażu zadecydowały o wdrożeniu systemu na stałe. Liczymy, że po pierwszych wdrożeniach możemy rozszerzyć współpracę z WSS w Białej Podlaskiej. Równoległe prowadzimy kolejne rozmowy z innymi placówkami, które mogą zaowocować następnymi kontraktami na przełomie 2018 i 2019 roku i przełożyć się pozytywnie na liczbę wykonywanych badań w Polsce. Tylko w tym roku na urządzeniach Nestmedic partnerzy przeprowadzili w kraju blisko 2000 badań – podkreśla prezes spółki.

Wojewódzki Szpital Specjalistyczny w Białej Podlaskiej to największe centrum diagnostyczno-lecznicze zlokalizowane w północnej części województwa lubelskiego. Swoją opieką lekarską obejmuje ludność regionu liczącą ok. 380 tys. mieszkańców. Bialska placówka jest również realizatorem ogólnokrajowego programu KOC – Koordynowanej opieki nad kobietą w ciąży i jednocześnie notuje istotny wzrost liczby urodzeń. Tylko w 2017 roku odbyło się w nim 1425 porodów, czyli ponad jedną piątą więcej niż przed rokiem. Wdrożenie system Pregnabit ma służyć poprawie i zwiększeniu profilaktyki, a jednocześnie zwiększyć poczucie bezpieczeństwa i komfort ciężarnych kobiet.  

 AM

Dziękujemy! Twój komentarz został pomyślnie dodany i oczekuje na moderację.

Dodaj komentarz