Odra na stołecznej uczelni

30 Listopada 2018, 10:11 SGH

Jeden z wykładowców Szkoły Głównej Handlowej zachorował na odrę. Prewencyjnie studenci oraz kadra mająca kontakt z chorą osobą został poddana szczepieniom - donoszą stołeczne portale informacyjne.

 

Przypadek odry potwierdził w rozmowie z metrowarszawa.pl kanclerz uczelni – dr Marcin Dąbrowski, który przyznał, że do zachorowania wykładowcy doszło 11 dni temu – 18 listopada. Studenci z trzech grup- z którymi styczność miała osoba chora – zostali poproszeni o wykonanie szczepień ochronnych, które można było zrealizować w zorganizowanym na terenie kampusy punkcie medycznym.

Uczelnia zapewnia, że sytuacja została opanowana. Dodatkowo SGH poinformowało, że planuje przeprowadzenie ogólnoakademickiej akcji szczepień przeciwko odrze, która to akcja miałaby zostać sfinansowania z budżetu placówki. 

Przypomnijmy, że w okresie od 10 października do 23 listopada na terenie Mazowsze odnotowano przypadków podejrzeń zachorowań lub zachorowań na odrę. Do dziś w 14 przypadkach zgłoszeń badania laboratoryjne potwierdziły zachorowanie na odrę, u osób badaniami wykluczono zachorowanie bądź lekarz rozpoznał inną chorobę. Jak wyjaśnia Wojewódzka Stacja Sanitarno-Epidemiologiczna trwają dochodzenia epidemiologiczne, nadal prowadzony jest nadzór epidemiologiczny oraz weryfikacja badań w kierunku potwierdzenia lub wykluczenia zachorowania na odrę. Dotychczas w ramach działań profilaktycznych zaszczepiono 521 osób, które miały kontakt z osobami chorymi. Od 17-23.11.2018 r.mazowiecka WSSE zarejestrowała 22 przypadki podejrzeń/zachorowań na odrę w powiatach: warszawskim - 12 zachorowań, warszawskim zachodnim – 1, pruszkowskim – 5, mińskim – 1, kozienickim - 1, sochaczewskim - 1, grodziskim - 1.  

 AM

Dziękujemy! Twój komentarz został pomyślnie dodany i oczekuje na moderację.

Dodaj komentarz