Bayer zapowiada wielotysięczną redukcję zatrudnień i sprzedaż swoich marek

30 Listopada 2018, 10:40 Bayer

Bayer planuje sprzedać swoje siostrzane marki oraz ograniczyć koszty poprzez redukcję zatrudnień o około 12 tys. pracowników. Decyzje są następstwem przejęcia przez amerykańskiego Monsato.

Cięcie zatrudnienia oznacza, że pracę straci co dziesiąta osoba pracująca dla niemieckiego koncernu na świecie. "Znaczna liczba zredukowanych miejsc pracy przypadnie na Niemcy". 

W planach jest sprzedaż działu odpowiedzialnego za sprzedaż leków dla zwierząt, który może być wart nawet 7 mld euro. Bayer planuje sprzedaż również marki dr. Scholl oraz Coppertone, które nabył cztery lata temu w wyniku wykupienia działu Mercks, za kwotę 14 mld euro. 

Koncern będzie poszukiwał również inwestora do kupna 60 proc. spółki Currenta, serwisującej instalacje produkcji chemicznej.

-Wartość akcji firmy na niemieckiej giełdzie, w tym roku spadła o ponad 1/3. 

Decyzja o sprzedaży firmy zajmującej się zdrowiem zwierząt oznacza, że ​​firma Bayer skupi się teraz na farmaceutykach, zdrowiu konsumentów i uprawach. Fuzja warta 66 miliardów dolarów z Monsanto w 2016 roku stworzyła największą na świecie firmę produkującą nasiona i pestycydy

-Te zmiany są konieczne i stanowią podstawę do zwiększenia wydajności i obrotów - mówił dyrektor zarządzający Bayer, Werner Baumann.

źródło: BBC

JK

Dziękujemy! Twój komentarz został pomyślnie dodany i oczekuje na moderację.

Dodaj komentarz