Francja wprowadza refundowane prezerwatywy na receptę

30 Listopada 2018, 11:38 prezerwatywa prezerwatywy kondom durex zabzpieczenie

Francuski rząd ogłosił, że wszyscy obywatele będą mogli odbierać darmowe prezerwatywy przepisane przez lekarza lub położną od 10 grudnia. Francuski resort zdrowia chce w ten sposób wspomóc walkę z HIV.

 

Francuska minister zdrowia Agnès Buzyn powiedziała stacji France Inter, że w przyszłości każdy obywatel Francji będzie mógł odebrać z apteki pudełka „po sześć, dwanaście lub 24 prezerwatywy”. Dotyczy to jednak tylko marki „Eden", która do tej pory jako jedyna uzyskała uprawnienia do pokrycia kosztów zakupu z funduszy państwowych.

Producent prezerwatyw twierdzi, że „nada to prezerwatywie nowy wizerunek". Chce, żeby przestała ona być postrzegana jedynie jako „zabawka erotyczna", ale również jako „niezbędny środek zapobiegający chorobom przenoszonym drogą płciową" - szczególnie dla młodych mężczyzn, którzy dysponują niewielkimi funduszami na prewencję. Według Ministerstwa Zdrowia każdego roku we Francji występuje około 6000 nowych infekcji wirusem HIV.

Źródło: aerzteblatt.de

Dziękujemy! Twój komentarz został pomyślnie dodany i oczekuje na moderację.

Dodaj komentarz

1 komentarz

Mariusz Sobota, 01 Grudnia 2018, 0:46
No cóż Makron zakupił gumy na receptę, uciekł z kraju przed protestami wściekłych francuzow, którzy są przeciwni jego polityce. Protesty, które odbędą się w tą Sobotę, a skończą się za miesiąc. Nie wiem czy Makron jeszcze ma po co wracać do Francji, może załapie się jeszcze na ostatnią porcje gnojówki.