Nowa dyrektor generalna w Ministerstwie Zdrowia: awans za SOR-y?

04 Grudnia 2018, 10:03 uscisk dloni porozumienie zatrudnienie

Wczoraj na łamach naszego portalu informowaliśmy o odejściu ze stanowiska dyrektor generalnej w resorcie zdrowia Anny Pankowskiej-Gałaj. Z naszych informacji wynika, że nową dyrektor została Anna Goławska, zastępca dyrektora w Departamencie Funduszy Europejskich i e-Zdrowia w MZ.  

 

Anna Pankowska-Gałaj pełniła funkcję dyrektora generalnego od maja ubiegłego roku. Z zawodu jest matematykiem i specjalistką od zarządzania kadrami. Przed objęciem stanowiska w MZ, była m.in. dyrektorem Departamentu Zarządzania Zasobami Ludzkimi w Banku Pocztowym SA w Bydgoszczy. 

Nowa dyrektor generalna  Anna Goławska to dotychczasowa zastępczyni dyrektora w Departamencie Funduszy Europejskich i e-Zdrowia MZ, związana z resortem jest od 2009 r. 
Ukończyła Szkołę Główną Gospodarstwa Wiejskiego, jest absolwentką doktoranckich studiów w dyscyplinie nauk o  zarządzaniu w  Szkole Głównej Handlowej oraz studiów podyplomowych Zarządzanie Projektami na tej samej uczelni. Ukończyłą też studia podyplomowe Zarządzanie zasobami ludzkimi w organizacjach ochrony zdrowia w Warszawskim Uniwersytecie Medycznym oraz Fundusze Strukturalne Unii Europejskiej w Uniwersytecie im. Kardynała Wyszyńskiego.
 
Odpowiedzialna była m.in. za sprawne przeprowadzenie projektu wsparcia dla prawie 100 szpitalnych oddziałów ratunkowych (SOR), który był realizowany w tym roku w ramach Programu Operacyjnego Infrastruktury i Środowisko.
Jest ceniona za skuteczność w pozyskiwaniu i wydatkowaniu funduszy unijnych. 
 
Pani Annie Goławskiej serdecznie gratulujemy!
 
AK, JK
Dziękujemy! Twój komentarz został pomyślnie dodany i oczekuje na moderację.

Dodaj komentarz