Nowe władze Polskiej Ligi Walki z Rakiem

04 Grudnia 2018, 15:37 rak nowotwór chemioterapia onkologia pacjent

Łukasz Andrzejewski zrezygnował z funkcji prezesa Polskiej Ligi Walki z Rakiem, w jego miejsce powołano prof. Jacka Jassema - kierownika Katedry i Kliniki Onkologii i Radioterapii Gdańskiego Uniwersytetu Medycznego.

Oprócz nowego szefa organizacji 29 listopada br. do zarządu powołano dwoje nowych członków: Natalię Łojko oraz dr n. med. Monikę Rucińską.

Pierwsza z nich jest radcą prawnym, specjalizującym się w problematyce dostępu pacjentów do świadczeń medycznych, a także szeroko rozumianym prawie farmaceutycznym oraz prawie własności intelektualnej.

Natomiast dr n. med. Monika Rucińska jest kierownikiem Katedry Onkologii Wydziału Nauk Medycznych na Uniwersytecie Warmińsko-Mazurskim w Olsztynie, specjalistką radioterapii onkologicznej, onkologii klinicznej, medycyny paliatywnej i psychoonkologii.

Dotychczasowy prezes – Łukasz Andrzejewski zrezygnował pełnionej funkcji z przyczyn osobistych.

 Fundacja działa na rzecz zdrowia i życia Polaków zmagających się z chorobą nowotworową. Organizacja chce wspierać system opieki onkologicznej w Polsce, a także prowadzić projekty o charakterze społeczno-edukacyjnym – prowadzi m.in. Internetowy Serwis Onkologiczny dla Dziennikarzy, a także współorganizuje Letnią Akademię Onkologiczną dla Dziennikarzy, Konkurs ONKOGRANTY, Serwis Medycyny Niekonwencjonalnej na bazie National Cancer Institute.

AM

Dziękujemy! Twój komentarz został pomyślnie dodany i oczekuje na moderację.

Dodaj komentarz