Szpital w Nowym MIeście nad Pilicą z unijną i rządową dotacją

05 Grudnia 2018, 10:26 szpital-łóżka

Szpital w Nowym Mieście nad Pilicą zakupi nowy sprzęt medyczny i specjalistyczną apraturę na oddziały i do poradni. Lecznica jeszcze w grudniu wymieni też wszystkie łóżka dla chorych, na to zadanie otrzymała wsparcie z rezerwy budżetu państwa. 

Koszt całej inwestycji to 2,5 mln zł, z czego 2 mln będzie pochodzić z Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Mazowieckiego.

Inwestycja obejmie zakup aparatury oraz sprzętu medycznego na potrzeby Ambulatoryjnej Opieki Specjalistycznej i Podstawowej Opieki Zdrowotnej w zakresie diagnostyki i leczenia realizowanego w szpitalu. Duża część zaplanowanych pieniędzy zostanie przeznaczona na wymianę i remont szpitalnej sterylizatorni. - Nasza sterylizatotnia ma już 40 lat, to już czas najwyższy, żeby ją zmodernizować - mówi Joanna Czerwińska, dyrektor Samodzielnego Publicznego Zakładu Opieki Zdrowotnej w Nowym Mieście nad Pilicą.

Szpital zakupy i prace remontowe będzie realizował w najbliższych miesiącach. Koniec realizacji inwestycji placówka planuje na wiosnę.
Jeszcze w grudniu z kolei w szpitalu w Nowym Mieście nad Pilicą będą wymieniane wszystkie łóżka szpitalne i ich dodatkowe wyposażenie. Na ten cel placówka otrzymała dotację z rezerwy celowej z budżetu państwa. Zamówienie opieewa na wartość 771,6 tys. zł

źródło: echodnia.eu

Dziękujemy! Twój komentarz został pomyślnie dodany i oczekuje na moderację.

Dodaj komentarz