Zmiana w MZ na stanowisku dyrektora departamentu pielęgniarek i położnych

06 Grudnia 2018, 15:11 pielęgniarka

Zmiana w Ministerstwie Zdrowia na stanowisku dyrektora departamentu pielęgniarek i położnych. Stanowisko straciła Beata Cholewka, która kierowała departamentem pod rządami dziewięciu ministrów zdrowia. Departamentem pokieruje Greta Kanownik.

Jak czytamy na portalu pielęgniarki.info.pl, pielęgniarka wiceminister zdrowia Józefa Szczurek – Żelazko zwolniła z pracy panią dr n. o zdr. Beatę Cholewkę, dyrektora Departamentu Pielęgniarek i Położnych w Ministerstwie Zdrowia. 

W zamian na to stanowisko powołała Gretę Kanownik, która była pracownikiem szpitala w Brzesku. Szpitalem tym kierowała wcześniej… wiceminister J.Szczurek-Żelazko.

- Pani Greta Kanownik - SP ZOZ w Brzesku była zatrudniona na stanowisku Kierownik Działu Administracji Medycznej. Uzyskała stopień naukowy doktora nauk ekonomicznych w Szkole Głównej Handlowej w Warszawie w dniu 23 czerwca 2016 roku – czytamy na portalu. Była też delegatem do Okręgowej Izby Pielęgniarek i Położnych w Tarnowie na kadencje w latach 2003 – 2007, delegatem oraz członkiem Komisji Rewizyjnej Okręgowej Izby Pielęgniarek i Położnych w Tarnowie na lata 2011 – 2014.

BPO

Dziękujemy! Twój komentarz został pomyślnie dodany i oczekuje na moderację.

Dodaj komentarz