379 mld dolarów wyniesie wartość rynku e-zdrowia do 2024 r.

10 Grudnia 2018, 11:12 e-zdrowie

Rynek e-Zdrowia na całym świecie wart będzie 379 mld dolarów do 2024 r. – wynika z najnowszego raportu Global Market Insights. 

W raporcie uwzględniono szereg czynników wpływających na wzrost wartości rynku, m.in. zwiększającą się na całym świecie liczbę programów monitorujących choroby  przewlekłe czy inicjatywy rządowe tj. wsparcie rozwiązań elektronicznych w obszarze zdrowia w Polsce czy akt Health Information Technology for Economic and Clinical Health (HITECH), który wszedł w życie w Stanach Zjednoczonych. Wprowadzenie HITECH przewiduje zapewnienie placówkom medycznym i lekarzom  zza oceanu w sumie 20 mld dolarów dofinansowania na wdrożenie i usprawnienie e-rozwiązań.

Autorzy raportu zwracają uwagę również na rosnący rozwój aplikacji dostarczających informacje zdrowotne dla smartfonów, tabletów czy innych urządzeń mobilnych. Rosnącej liczbie wrażliwych danych obracanych w sieci będzie towarzyszył wzrost zapotrzebowania na cyber-bezpieczeństwo, co także zostało uwzględnione w raporcie jako współczynnik wpływający na wzrost wartości całego rynku e-zdrowia.

 

Rosnący wpływ branży tele-medycznej

Starzejące się społeczeństwo i rosnący popyt na zdalne systemy monitorowania oraz konsultacji medycznych wpłynie na segment telemedycyny, który będzie odpowiedzialny za 27,7 proc. rocznej stopy wzrostu wartości branży e-zdrowia.  

Od samego obszaru telemedycyny autorzy raportu spodziewają się 33.8 proc. rocznego wzrostu wartości, na co istotny wpływ ma mieć  rozwój LTC (The leaf Patient Monitor- systemom pozwalającym placówkom medycznym na zdalną kontrolę aktywności pacjenta w czasie rzeczywistym).  Systemy LTC przyczynią się znacząco do redukcji hospitalizacji pacjentów czy wizyt u lekarza – co wpłynie na ograniczenie kosztów oraz zwiększenie satysfakcji pacjenta – czytamy w raporcie. 

 JK

źródło: Global Market Insights

Zobacz również:

Dziękujemy! Twój komentarz został pomyślnie dodany i oczekuje na moderację.

Dodaj komentarz