Pielęgniarki Cyfrowe spotkały się z wiceminister zdrowia J. Szczurek-Żelazko

11 Grudnia 2018, 16:27 pielęgniarka lekarz lekarka dokumentacja

Przedstawicielki Stowarzyszenia Pielęgniarski Cyfrowe spotkały się we wtorek w resorcie zdrowia z wiceminister Józefą Szczurek-Żelazko i nową dyrektor departamentu pielęgniarek i położnych Gretą Kanownik. Rozmawiano m.in. o możliwości uznania wykształcenia pielęgniarek absolwentek pedagogiki medycznej- opieki paliatywnej na równi z wykształceniem pielęgniarskim II stopnia.

Jak wyjaśniła w rozmowie z Polityką Zdrowotną prezes Stowarzyszenia Katarzyna Kowalska, spotkanie odbyło się na zaproszenie MZ w związku ze skierowaną przez Stowarzyszenie do resortu prośbą o zajęcie stanowiska w kwestii uznania wykształcenia pielęgniarek absolwentek jednolitych studiów magisterskich na kierunku pedagogika ze specjalnością pedagogika medyczna – opieka paliatywna na równi z wykształceniem pielęgniarskim II stopnia. Jak dodała, chodzi o możliwość zaszeregowania absolwentek tego kierunku do odpowiedniego współczynnika pracy.

Dodała, że chodzi o ok. 300 pielęgniarek, które ukończyły studia na tym kierunku.

- Kolejna sprawa, która była omawiana to pomysły naszego Stowarzyszenia na rozwój pielęgniarstwa w Polsce – dodała K. Kowalska. -  Liczymy, że to mocno zaznaczony głos środowiska pielęgniarek  - podkreśliła. Jak mówiła, pomysły mają zostać przekazane na piśmie do resortu, a wiceminister zapowiedziała, że zostaną szczegółowo przeanalizowane.

BPO

Dziękujemy! Twój komentarz został pomyślnie dodany i oczekuje na moderację.

Dodaj komentarz