Przegląd prasy

13 Grudnia 2018, 9:10 prasa

W dzisiejszym przeglądzie prasy m.in. oddział dziecięcy w Józefowie zamknięty, sponsoring lekarzy nie jest wyłączoną z kosztów darowizną oraz rezydenci nie chcą pełnić samodzielnych dyżurów na SOR. 

Oddział dziecięcy w Józefowie zamknięty. Psychiatrzy pilnie poszukiwani– Dziennik Gazeta Prawna (Mira Suchodolska, s.A6) -  W poniedziałek z powodu braku lekarzy czasowo został zamknięty oddział dziecięcy w szpitalu w Józefowie. Oddział młodzieżowy jeszcze funkcjonuje, nie wiadomo jednak jak długo.

Sponsoring lekarzy nie jest wyłączoną z kosztów darowizną– Dziennik Gazeta Prawna (Oatrycja Dudek, s.E4) – Medyk, który bierze darmowy udział w kongresie nie musi odwdzięczać się firmie farmaceutycznej, by mogła ona ująć wydatki w podatkowych kosztach –wyroku WSA w Warszawie. 

Ustępstwa w kolejnej odsłonie wojny  leczenie raka– Dziennik Gazeta Prawna (Klara Klinger, Agata Szczepańska, s.B9) – Podmiotem odpowiedzialnym za monitoring i wdrożenie pilotażu sieci onkologicznej będzie NFZ. Ośrodek koordynujący nie będzie przygotowywał standardów leczenia ,tylko plan.

Rezydenci nie chcą samodzielności na SOR-Dziennik Gazeta Prawna (Agata Szczepańska, Klara Klinger, s.B9) – Resort chce delegować lekarzy w trakcie specjalizacji na samodzielne dyżury na szpitalnych oddziałach ratunkowych. Ma to im pomóc w szkoleniu. Rezydenci twierdzą, że to pomysł na załatanie dziur w grafikach.

Każdy lekarz na kongresie może dać korzyści w CIT- Rzeczpospolita, s.A16 – Wydatki związane z uczestnictwem medyków w sympozjum medycznym mogą yć kosztem, nawet gdy z częścią z nich firma ma umowy sponsoringu.

Ginekolog już nie będzie leczył kataru, a pediatra seniora– Rzeczpospolita (Karolina Kowalska s.A17 ) – Ostre dyżury szpitalne będą pełnić naprzemiennie, a placówki jednoprofilowe nie będą musiały prowadzić nocnej pomocy lekarskiej.

Dwie doby na SOR-ze– Stołeczna Wyborcza (Martyna Śmigiel, s.1) – MZ zapowiada zmiany, które mają usprawnić działanie oddziałów ratunkowych – podział na dyżury tępe i ostre. 

Drogi sen w szpitalu– Dziennik Gazeta prawna (Agata Szczepańska, s.B8) – Na krześle za darmo, w łóżku za dodatkową opłatą – tak wkrótce może wyglądać pobyt rodziców z dzieckiem w całodobowej placówce medycznej.

Dodatki

Choroba to nie wyrok – Gazeta Wyborcza

Ranking szpital – Rzeczpospolita 

Szlachetne zdrowie – Nasz Dziennik

Dziękujemy! Twój komentarz został pomyślnie dodany i oczekuje na moderację.

Dodaj komentarz