Google: Pytanie o szczepionki na odrę jednym z najczęstszych pytań Polaków

14 Grudnia 2018, 16:06 komputer lekarz cyfryzacja informatyzacja e-zla e-zdrowie

Chyba nie ma specjalizacji, na której znałby się ktokolwiek lepiej, niż znany wszystkim pacjentom na świecie, dr Google. Lekarz pierwszego kontaktu większości populacji z dostępem do internetu. O co go najczęściej pytaliśmy w tym roku?

Google podsumował bieżący rok zestawiając frazy najczęściej zadawane w popularnej przeglądarce. Wyszukiwania w internecie są najlepszym przykładem tego jak dane wydarzenia w roku wpłynęły na internetowe społeczeństwo. Jednymi z najczęściej zadawanych fraz w Polsce było m.in. RODO, obok niego niepodległość oraz wybory samorządowe 2018. 

Profilaktyka zdrowotna coraz bardziej interesuje Polaków

Zdrowotnie Polacy najczęściej pytali m.in. o to "Ile kosztuje szczepionka na odrę?". Wg. zestawienia z Google Trends było to jedne z najczęściej zadawanych fraz w okolicy lutego oraz w okresie wzmożonej aktywności odry w woj. Mazowieckim czy Śląskim (wrzesień-listopad). 

Rośnie także świadomość dot. wykonywania badań kontrolnych. Najwidoczniej działania lekarzy zalecających wykonanie badań krwi sprowokowało dużą część użytkowników do zapytania "Czym jest badanie CPR?".

Warto chyba jednak wciąż popracować nad liczbą dawców narządów, coraz więcej użytkowników internetu w Polsce pyta.... ile kosztuje nerka? 

źródło: Google

Dziękujemy! Twój komentarz został pomyślnie dodany i oczekuje na moderację.

Dodaj komentarz