E. Rafalska powołuje nową prezes funduszu PFRON

20 Grudnia 2018, 10:00 maląg rafalska pfron
- Marlena Maląg odebrała z rąk Elżbiety Rafalskiej, minister rodziny, pracy i polityki społecznej, powołanie na prezesa zarządu PFRON - poinformował w środę (19 grudnia) resort rodziny i pracy. M. Maląg wcześniej pełniła funkcję wicewojewody wielkopolskiego.

M. Maląg z wykształcenia jest pedagogiem i menadżerem oświaty. Na wicewojewodę została powołana w styczniu 2016 r. przez premier Beatę Szydło. Wcześniej była wicestarostą ostrowskim, a także zastępcą prezydenta Ostrowa Wielkopolskiego. 

Pieniądze na realizację zadań PFRON są pozyskiwane z obowiązkowych miesięcznych wpłat pracodawców, którzy zatrudniają co najmniej 25 pracowników w przeliczeniu na pełny wymiar czasu pracy, a wskaźnik zatrudnienia osób niepełnosprawnych w ich zakładzie jest niższy niż 6 proc. Największą część środków PFRON przekazuje bezpośrednio pracodawcom jako dofinansowanie do wynagrodzeń. Środki funduszu przekazywane są również na pomoc indywidualnych osób niepełnosprawnych, wsparcie działań organizacji pozarządowych na rzecz osób niepełnosprawnych oraz finansowanie specjalistycznych placówek

Dziękujemy! Twój komentarz został pomyślnie dodany i oczekuje na moderację.

Dodaj komentarz

1 komentarz

Dorota Piątek, 21 Grudnia 2018, 12:11
Nareszcie dobra zmina, tak długo oczekiwana przez osoby z niepełnosprawnościami !