Sejm: w tym tygodniu starcie resortu zdrowia z opozycją

24 Grudnia 2018, 9:53 sejm

Na 28 grudnia sejmowa Komisja Zdrowia wzywa resort zdrowia do wytłumaczenia sytuacji w Departamencie Polityki Lekowej i Farmacji Ministerstwa Zdrowia oraz wyjazdowego posiedzenia kierownictwa ministerstwa, które odbyło się w hotelu należącym do właścicieli farmaceutycznej spółki Adamed. MZ może jednak zaskoczyć posłów. Tego samego dnia odbędzie się dodatkowe posiedzenie Sejmu. 

Posiedzenie Komisji Zdrowia odbędzie się 28 grudnia o godz. 13:00. Zwołał je specjalnie przewodniczący Bartosz Arłukowicz. W programie zaplanowana została "informacja Ministra Zdrowia Łukasza Szumowskiego na temat nieprawidłowości do jakich miało dochodzić w Departamencie Polityki Lekowej i Farmacji Ministerstwa Zdrowia oraz na temat wyjazdowego posiedzenia kierownictwa Ministerstwa Zdrowia w Serocku.

De facto MZ będzie odpierać zarzuty, jakie padały wobec resortu w mediach, dotyczące m.in. rzekomych nieprawidłowości w negocjacjach z firmami, projektu ostatniej listy leków refundowanych, zwolnienia z pracy jednej z urzędniczek oraz wyjazdu kierownictwa do hotelu, który należy do właścicieli Adamedu.

MZ jednak  - jak wynika z naszych informacji - nie zamierza ograniczać się do tłumaczeń i ofensywy, więc może to być ciekawa potyczka, zarówno polityczna jak i merytoryczna, na linii rząd-opozycja.

AK

Dziękujemy! Twój komentarz został pomyślnie dodany i oczekuje na moderację.

Dodaj komentarz