B. Arłukowicz: marszałek Sejmu nie dał zgody na posiedzenie komisji

24 Grudnia 2018, 12:20 Bartosz Arłukowicz

Marszałek Marek Kuchciński przysłał pismo, że nie wyraża zgody na posiedzenie Komisji Zdrowia w piątek o 13 na temat informacji o nieprawidłowościach w Ministerstwie Zdrowia i wyjazdowym „posiedzeniu kierownictwa” w hotelu właścicieli firmy farmaceutycznej. Może się odbyć tylko POZA posiedzeniem Sejmu - poinformował Bartosz Arłukowicz, przewodniczący sejmowej Komisji Zdrowia. 

Jak informowaliśmy, na 28 grudnia sejmowa Komisja Zdrowia wzywa resort zdrowia do wytłumaczenia sytuacji w Departamencie Polityki Lekowej i Farmacji Ministerstwa Zdrowia oraz wyjazdowego posiedzenia kierownictwa ministerstwa, które odbyło się w hotelu należącym do właścicieli farmaceutycznej spółki Adamed. MZ może jednak zaskoczyć posłów. Tego samego dnia odbędzie się dodatkowe posiedzenie Sejmu. 

Mimo, że w związku z posiedzeniem i tak obsługa Sejmu będzie musiała być w pracy - marszałek nie chce posiedzenia komisji o godz. 13:00.

Na nasze pytanie, czy bierze pod uwagę, że komisja odbędzie się poza Sejmem, stwierdził Arłukowicz stwierdził, że się nad tym zastanowi. 

W programie zaplanowana została "informacja Ministra Zdrowia Łukasza Szumowskiego na temat nieprawidłowości do jakich miało dochodzić w Departamencie Polityki Lekowej i Farmacji Ministerstwa Zdrowia oraz na temat wyjazdowego posiedzenia kierownictwa Ministerstwa Zdrowia w Serocku.

De facto MZ będzie odpierać zarzuty, jakie padały wobec resortu w mediach, dotyczące m.in. rzekomych nieprawidłowości w negocjacjach z firmami, projektu ostatniej listy leków refundowanych, zwolnienia z pracy jednej z urzędniczek oraz wyjazdu kierownictwa do hotelu, który należy do właścicieli Adamedu.

MZ jednak  - jak wynika z naszych informacji - nie zamierza ograniczać się do tłumaczeń i ofensywy, więc może to być ciekawa potyczka, zarówno polityczna jak i merytoryczna, na linii rząd-opozycja.

AK

Dziękujemy! Twój komentarz został pomyślnie dodany i oczekuje na moderację.

Dodaj komentarz

1 komentarz

glos Czwartek, 27 Grudnia 2018, 7:57
"jak wynika z informacji" Czech każe organizacjom pacjentów chwalić siebie i MZ tak jak wcześniej kazał konmsultantom chwalić swoją decyzje dla Novartis i leku Cosentyx żeby potem powiesić to na stronie MZ
PRL-TURBO-BIS ale przyjdzie kres i wtedy nowa władza rozliczy wszystko a Ci co teraz chwalą odrócą sie szybko i wszystko wysypią jak na spowiedzi żeby swoje tylki ratować