Komisja Zdrowia : Dziś Ministerstwo Zdrowia ws. nieprawidłowości negocjacyjnych w DPL

03 Stycznia 2019, 9:30 ARŁUKOWICZ SEJM

Dziś (03 stycznia) o godz. 12:00 w Sejmie odbędzie się Komisja Zdrowia poświęcona wyjazdowemu posiedzeniu kierownictwa MZ w hotelu Narvil. 

Posiedzenie Komisji wstępnie zaplanowano na 28. grudnia, na Marszałek Sejmu, Marek Kuchciński nie zgodził się na posiedzenie tego dnia, później tę decyzję zmienił, dając jednak warunek, który mógł zniechęcić członków Komisji do pozostania na Wiejskiej - Komisja miała się odbyć po posiedzeniu plenarnym Sejmu, które odbywało się tego samego dnia. Przewodniczący komisji, Bartosz Arłukowicz zdecydował o przeniesieniu posiedzenia, właśnie na 3 stycznia

MZ podczas dzisiejszej komisji będzie odpierać zarzuty, jakie padały wobec resortu w mediach, dotyczące m.in. rzekomych nieprawidłowości w negocjacjach z firmami, projektu ostatniej listy leków refundowanych, zwolnienia z pracy jednej z urzędniczek oraz wyjazdu kierownictwa do hotelu, który należy do właścicieli Adamedu . Jak wynika z naszych informacji - resort nie zamierza ograniczać się do tłumaczeń i ofensywy, więc może to być ciekawa potyczka, zarówno polityczna jak i merytoryczna.

JK, AK 

 ZOBACZ: MZ: nieprawidłowości przy refundacji nie było. Opozycja chce odwołania ministra zdrowia.

Dziękujemy! Twój komentarz został pomyślnie dodany i oczekuje na moderację.

Dodaj komentarz

1 komentarz

tobiasz Czwartek, 03 Stycznia 2019, 10:20
Resort w ofensywie czyli co? Jak robić wałki i się tych chwalić?