NIL: korzystne dla rezydentów stanowisko MZ ws. umów rezydenckich

07 Stycznia 2019, 11:14 lekarz

W sytuacji „zejścia” lekarza rezydenta po zakończonym dyżurze, w związku z koniecznością zachowania norm należnego czasu odpoczynku, lekarz ten zachowuje prawo do wynagrodzenia - wskazał jednoznacznie minister zdrowia w odpowiedzi na pismo Naczelnej Rady Lekarskiej.

Naczelna Izba Lekarska poinformowała, że otrzymała odpowiedź Ministra Zdrowia na pismo Prezesa NRL Andrzeja Matyi dotyczące interpretacji oraz realizacji umów rezydenckich.

W przesłanej odpowiedzi Minister Zdrowia w sposób jednoznaczny wskazał, że w sytuacji „zejścia” lekarza rezydenta po zakończonym dyżurze, w związku z koniecznością zachowania norm należnego czasu odpoczynku, lekarz ten zachowuje prawo do wynagrodzenia.

Ponadto Minister wskazał, że czas odpoczynku po dyżurze nie powoduje przedłużania specjalizacji i jest zaliczany do czasu jej trwania.

Samorząd lekarski podziela interpretację przez Ministra Zdrowia i zapowiedział, że będzie domagał się większego nadzoru Ministra nad realizacją umów rezydenckich z uwzględnieniem powyższego stanowiska.

Źródło: NIL

BPO

Dziękujemy! Twój komentarz został pomyślnie dodany i oczekuje na moderację.

Dodaj komentarz